• پنجشنبه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۲۲:۰۴
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 967-4288-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

معاون ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان:

موزه‌های زنده ورزشی، ارزش بالاتری نسبت به پوسترهای علمی دارد


معاون ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان گفت: موزه‌های زنده ورزشی ارزش بالاتری نسبت به پوسترهای علمی دارد؛ چرا که پیشکسوتان ورزش ریشه‌های ورزش ایران را پایه‌گذاری کرده‌اند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فریبا محمدیان در دیدار با پیشکسوتان ورزشی استان، اظهار کرد: همه ما ورزشکاران جوان، شاگرد شما پیشکسوتان هستیم و باید درس‌هایی که آموخته‌ایم را به خوبی ارائه دهیم. ما از پیشکسوتان درس‌های بزرگی در عرصه‌های ورزشی می‌آموزیم و تصاویری که امروز از ورزش سابق موجود است، خاطرات زیادی را برای همه ما زنده می‌کند.

 

این مسئول ادامه داد: باید گنجینه‌های به یادگار مانده از ورزشکاران سابق و پیشکسوتان در فضای بسیار بزرگ‌تر نگه‌داری شود تا شان این عزیزان را نه تنها به استان و ایران، بلکه به همه دنیا نشان دهد. اداره‌کل ورزش و جوانان استان می‌تواند در پروژه‌های ورزشی جدید یک سالن را به موزه ماندگار، زنده و پویای ورزش اختصاص دهد.

 

وی افزود: می‌توان در ورزشگاه‌ها فضایی فراهم کرد تا پیشکسوتان ورزش در کنار تصاویری که از دوران جوانی آن‌ها ثبت شده است حضور یابند و خاطرات و تجارب خود را تعریف کنند. این انجمن فرهیخته به چنین فضایی واقعا نیاز دارد.

 

محمدیان خاطرنشان کرد: امیدواریم که هیچ‌کدام از ما هیچ‌وقت از پیشکسوتان ورزش‌مان غافل نشویم و روزهای سختی که پیشکسوتان برای دستیابی به قهرمانی پشت سر گذاشته‌اند را به فراموشی نسپاریم؛ چرا که این قشر نام ایران را زنده نگه داشته‌اند.

 

معاون ورزش بانوان وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: امیدواریم آنچه که پیشکسوتان ورزش به ما سپرده‌اند را در حوزه ستادی و برنامه‌های کلان به گونه‌ای پیاده کنیم که این قشر ارزشمند در ایران 1400، به وجود شاگردانی مثل ما افتخار کنند. باید سعی کنیم همه آنچه پیشکسوتان به ما آموخته‌اند را اجرایی کنیم.

 

مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان نیز در ادامه گفت: پیشکسوتان آنچه به دست آورده‌اند را به صورت رایگان در اختیار جوانان قرار می‌دهند.

 

علی جوان با تاکید بر اینکه پیشکسوتان سرمایه‌های ما هستند و باید گرامی شمرده شوند، ادامه داد: جمعیت کشور رو به پیری می‌رود و باید برای ارتقای جایگاه این نسل چاره‌ای اندیشید. در همین راستا طرحی به شورای شهر ارائه داده‌ایم که بر اساس آن، در پارک‌ها فضایی برای تکریم سالمندان ایجاد شود.

 

وی تصریح کرد: جوانان باید فضا را برای برخورداری از تجربیات پیشکسوتان فراهم ببینند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: