• دوشنبه ۲۴ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 967-4285-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

در تجمع اعتراضی دانشگاهیان زنجان عنوان شد:

سپاه پاسداران؛ نماد ملی ملت ایران اسلامی


مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان زنجان گفت: رعایت حقوق یک ملت جزو ضروریات قراردادهای بین‌المللی است ولی ترامپ به ‌خود اجازه توهین به این حقوق ملت ایران را می‌دهد، او باید بداند سپاه پاسداران جزو نماد ملی ایران است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام عنایت‌الله شامی ظهر امروز در تجمع اعتراضی دانشگاهیان استان زنجان در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان، اظهار کرد: امام سجاد (ع) در فرازی از دعای صحیفه سجادیه فرمودند: خدا را سپاس‌گذاریم، اینکه دشمنان ما را از احمق‌ها قرار داد، احمق یعنی آدم دیوانه. انسانی که فاقد عقلانیت و خرد باشد، احمق نامیده می‌شود.

 

وی افزود: نزدیک به چهار دهه از انقلاب اسلامی سپری می‌شود. در این مدت از ابتدای شکل‌گیری انقلاب در ایران، همواره شاهد دشمنی آمریکا با ملت ایران بوده‌ایم که می‌توان این کینه‌ورزی و فتنه‌انگیزی را در بسیاری از صحنه‌های مهم و حیاتی کشورمان مشاهده کرد.

 

شامی تصریح کرد: راه‌اندازی داعش به عنوان مولود سیاست خصمانه آمریکا با مکتب اسلامی و ملت ایران، امری کاملا آشکار بر دنیا بوده است. چندی پیش شاهد یاوه‌گویی‌های رئیس‌جهمور وقت آمریکا (ترامپ) بودیم که این یاوه‌گویی‌ها را نیز از روسای جمهور گذشته آمریکا نیز بر علیه ملت آگاه و شجاع ایران شاهد بودیم ولی امروز این یاوه‌گویی از سوی رئیس‌جمهور آمریکا بی‌ادبانه‌تر از گذشته جاری می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: سخنرانی اخیر ترامپ چیز مهمی برای ملت ایران نیست؛ چراکه این چنین سخنان و سیاست‌هایی را که در دولت‌های قبلی آمریکا بود، شاهد بوده‌ایم، پس جای تعجب در رفتار سبک‌مغزانه و به دور از ادب ترامپ وجود ندارد و باز امروز نیز همان سیاست‌های قبلی آمریکا مقابل ایران تکرار می‌شود.

 

این مسئول افزود: در همه صحنه‌هایی که در تاریخ گذشته و امروز از آمریکا سر زد این دولت و همه حامیان‌شان در مقابل افکار عمومی جهان محکوم به شکست بوده و هستند و این رفتار ترامپ نیز محکوم به شکست است؛ چراکه این رفتار ناشی از عقلانیت نیست.

 

وی در ادامه گفت: رئیس‌جمهور آمریکا با کدام معیارهای حقوق بشری سخنان سخیف و بی‌ارزش را که ناشی از حماقت و خارج از عقلانیت است بر زبان جاری می‌کند؟ این سخنان و رفتارها از شخصی رخ داده است که ادعای دموکراسی دارد.

 

این مسئول تصریح کرد: رئیس‌جمهور کشورمان پاسخ زیبایی در مقابل یاوه‌گویی‌های ترامپ داد. رئیس‌جمهوری اران گفت بهتر است آقای ترامپ بروند و یک دوره آموزش درس جغرافیا ببینند. بروند سنگ قبر سربازان آمریکایی را که در خلیج‌فارس کشته شده‌اند را نگاه کنند.

 

وی افزود: ترامپ بهتر است یک دوره نیز درس حقوق را نیز سپری کند؛ چراکه سخنان این فرد هیچ اعتباری ندارد. در کدام کنوانسیون‌ها و قرارداد، کشورها تفاهم با یکدیگر منعقد می‌کنند پس از مدتی زیر پا می‌گذارند؟ این کار با کدام برنامه و ماده قانونی همراهی دارد؟

 

شامی ادامه داد: بهتر است رئیس‌جمهور آمریکا دوره‌ای را نزد عالمان حقوقی دنیا سپری کند تا به مسائل حقوق بین‌الملل آشنا شود.

 

این مسئول گفت: رعایت حقوق یک ملت جزو ضروریات قراردادهای بین‌المللی است که ترامپ به‌خود اجازه توهین به این حقوق ملت ایران را می‌دهد و ما اجازه چنین کاری را نمی‌دهیم.

 

وی خاطرنشان کرد: آمریکا خود تروریست بزرگ در دنیا است که وظیفه و نقش تربیت تروریست را در دنیا ایفا می‌کند، داعش تربیت یافته دولت آمریکا است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: