• یکشنبه ۳۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 967-3886-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیر مسئول یک نشریه دانشجویی:

نشریات دانشجویی، تمرین مراجعه به اخبار موثق است


مدیر‌مسئول یک نشریه دانشجویی گفت: یکی از رسالت‌های نشریات دانشجویی درج اخبار صحیح متناسب با نیاز دانشجویان است و حضور در این عرصه به نوعی تمرین مطالعه و انتخاب اخبار موثق است.

 

فرزانه صیادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: حضور در عرصه چاپ نشریات دانشجویی فرصتی برای تمرین مسئولیت‌پذیری و انجام کارهای گروهی در دوران دانشجویی است که با توجه به حمایت خوب دانشگاه‌ها از نشریات دانشجویی، این امکان برای علاقه‌مندان وجود دارد.

 

وی با اشاره به اینکه استفاده از اخبار موثق و صحیح در نشریات دانشجویی باید مورد توجه دست‌اندرکاران این حوزه باشد، تصریح کرد: استفاده از منابع موثق و نشر اخبار صحیح باید مورد توجه باشد، زیرا در این صورت نشریه دانشجویی از رسالت اصلی خود به بیراهه رفته است.

 

صیادی افزود: اینکه دانشجویان و جامعه هدف نشریه دانشجویی به دنبال چه مطلبی هستند، بسیار حائز اهمیت است و باید تلاش شود تا در هر شماره از نشریه، این سئوالات و نیازها پاسخ داده شود تا بتوان به هدف انتشار نشریه دست یافت، البته باید توجه داشت در نظر گرفتن خواست مخاطبان، فدای درج اطلاعات نشود و همواره دقت در انتخاب و انتشار اخبار صحیح، مورد نظر باشد.

 

این فعال دانشجویی که در سال‌های گذشته مدیر مسئولی نشریه دانشجویی «رهپو» در دانشگاه آزاد ابهر را عهده‌دار بود، خاطرنشان کرد: با توجه به در دسترس بودن منابع اطلاعاتی گوناگون و فرصتی که فضای مجازی در اختیار کاربران قرار داده و در معرض انواع اخبار و اطلاعات قرار داریم، باید تمرین کنیم تا خود را درگیر اخبار نادرست نکنیم و شاید بتوان گفت نشریات دانشجویی به نوعی تمرین انتخاب اخبار صحیح و مراجعه به منابع موثق است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: