• دوشنبه ۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-314-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی:

آموزش نیروی انسانی، سرمایه‌گذاری بلندمدت است


عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی گفت: آموزش صحیح نیروی انسانی، سرمایه‌گذاری خوب و بلندمدتی است که هرگز از بین نمی‌رود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، کورش فتحی واجارگاه صبح امروز در سمینار تخصصی نیازسنجی و برنامه‌ریزی آموزشی با رویکرد سازمانی که در سالن اجتماعات شهید نوری مجتمع جهاددانشگاهی زنجان برگزار شد، اظهار کرد: نیروی انسانی یکی از مهم‌ترین مولفه‌ها در پیشبرد اهداف سازمانی در هر فعالیتی است.

 

این مدرس دانشگاه که دوره تخصصی در خصوص مدیریت پژوهشی و برنامه‌ریزی آموزش عالی را در دانشگاه کاسل آلمان و دوره‌های پژوهشی را در دانشگاه‌های ساترن کراس و گریفیث کوئینزلند استرالیا گذرانده است، تصریح کرد: با نگاهی به سازمان‌های پیش ‌رو در دنیا باید ببینیم این‌ها به چه دلیل و با چه مشخصاتی توانسته‌اند امروز به این جایگاه برسند و ما سعی کنیم با استفاده از الگوهای موفق، در زمینه توسعه و پیشرفت گام برداریم.

 

فتحی تاکید کرد: زمانی که حضرت علی (ع) مالک اشتر را به عنوان والی مصر انتخاب کردند، چند توصیه کلیدی برای موفقیت به وی داشتند که می‌دانیم یکی از آن‌ها نگاه به شیوه حکومت‌های موفق بود. در جامعه کنونی برای اینکه ما هم بتوانیم در توسعه موفق باشیم باید نگاه درستی به پیشرفت‌های سریع تکنولوژی در نقاط مختلف جهان داشته باشیم.

 

این عضو هئیت علمی دانشگاه با اشاره به بخشی از پیشرفت‌های خارق‌العاده علمی در بخش‌های مختلف، خاطرنشان کرد: با توجه به این‌همه از پیشرفت‌ها باید گفت که آینده از آن علوم شناختی است، علومی که در آن ارتباط از طریق ابزارها با ذهن‌ها است. قطعا وقتی در حال حاضر و در محیط آزمایشگاهی ذهن موش را می‌توانند هک کنند، دور از ذهن نیست که بگوییم جنگ‌های آینده به سمت دیگری خواهد رفت.

 

فتحی با بیان اینکه این همه پیشرفت تکنولوژی در جهان باید زنگ بیدارباش برای ما باشد، تصریح کرد: با یک جست‌وجوی ساده در اینترنت در خصوص سازمان دارپا، تحقیقات سری ایالات متحده آمریکا، بخشی از 10 تحقیق به روزی که انجام داده‌اند را می‌توانیم ببینیم.

 

این مدرس دانشگاه با تاکید بر اینکه آموزش صحیح نیروی انسانی، سرمایه‌گذاری خوب و بلندمدتی است که هرگز از بین نمی‌رود و بر همین اساس نقش و اهمیت جایگاه معلمان در آموزش و پرورش، اصلی مهم و اساسی است، خاطرنشان کرد: بعد از آموزش باید دقت کنیم گزینش در یک مرکز به عنوان پاشنه آشیل برای رسیدن به اهداف سازمانی است، زیرا گزینش بد، ما را به ناکجاآباد خواهد برد.

 

این پژوهش‌گر برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه با نگاهی به شرکت‌های موفق می‌توان اصول و دلایل موفقیت آن‌ها را استخراج کرده و متناسب با فعالیت خود مورد توجه قرار دهیم، گفت: تویوتا یکی از شرکت‌های موفق است و به طور خلاصه برخی از مواردی که مورد نظر دارد در نظر گرفتن کارها بر اساس توانمندی و ویژگی افراد، استخدام افرادی با شایستگی‌های مختص به همان کار، طراحی سیستمی که افراد بتوانند خود را بر اساس توانمندی و کارآیی ارتقا دهند، خلق فرصت‌های یادگیری برای کارکنان، هدایت کارکنان و لزوم اطاعت کارکنان از قوانین مجموعه، از جمله عوامل موفقیت این شرکت مطرح به‌شمار می‌رود.

 

فتحی با بیان اینکه باید بخشی از بودجه سازمان‌ها برای آموزش کارکنان در نظر گرفته شود، تصریح کرد: اگر بودجه آموزش در کل کشورها 100 در نظر گرفته شود، 46 درصد آن در ایالات متحده آمریکا هزینه می‌شود.

 

عضو هئیت علمی دانشگاه شهید بهشتی تاکید کرد: آموزش لزوما به معنای برگزاری کارگاه و سمینار نیست، بلکه می‌تواند شامل بازدیدهای میدانی از موسسات و مراکز موفق، دعوت از مدیران موفق و ارائه دلایل پیشرفت و تجربیات باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: