• دوشنبه ۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-587-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان:

رسانه‌ها نقش تأثیرگذاری در ایجاد شفافیت در جامعه دارند


مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با اشاره به نقش اصحاب رسانه، گفت: رسانه‌ها نقش تأثیرگذاری در ایجاد شفافیت در جامعه دارند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از روابط‌عمومی صدا و سیمای مرکز زنجان، مرتضی صفری در نشست تخصصی با همکاران معاونت خبر با تاکید بر لزوم اعتمادسازی متقابل رسانه‌ها با مردم و مسئولان، ادامه داد: رسانه‌ای که بتواند در اسرع وقت، اخبار دقیق و شفاف را در اختیار مخاطب قرار دهد، توانسته وظیفه اعتمادسازی خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

 

وی افزود: رسانه‌ها باید بیان واقعیات و حقایق را سرلوحه اهداف خود قرار داده و فارغ از هرگونه وابستگی سیاسی، تلاش خود برای فرهنگ‌سازی و دست‌یابی به توسعه همه‌جانبه معطوف کنند.

 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان با اشاره به برنامه‌های ماه محرم و صفر، خلوص نیت عزاداران را موجب جهانی شدن عزاداری‌های هشتم و یازدهم محرم دانست و افزود: تلاش‌های جهادی و فعالیت‌های کارکنان صدا و سیمای مرکز زنجان نیز در این خصوص قابل تقدیر است.

 

مدیرکل اخبار استان‌های صدا و سیما نیز در این نشست به ضرورت و توجه اکید به فضای مجازی در استان‌ها اشاره کرد و افزود: خبر صدا و سیمای مراکز استان‌ها باید بین فضای مجازی و پخش اخبار یک ارتباط منطقی ایجاد کنند.

 

علوی با تاکید بر نقش مهم خبررسانی در افزایش آگاهی، اظهار کرد: با توجه به وجود شبکه‌های متعدد اطلاع‌رسانی، مخاطبان باید رسانه‌ها و حوزه خبری دارای هویت برای کسب اطلاعات استفاده کنند.

 

وی، نقش صدا و سیما در انعکاس اخبار را بسیار مهم و تاثیر گذار دانست و ادامه داد: رسانه ملی از انجام وظایف خود در امر اطلاع‌رسانی و اعتمادسازی در جامعه موفق عمل کرده و وجود فضاهای مجازی متعدد در دنیای امروز، وظایف خبرنگاران و فعالان این عرصه را دشوارتر کرده است.

مدیرکل اخبار استان‌ها، عملکرد همکاران خبر مرکز زنجان را تأثیرگذار عنوان کرد و گفت: بیننده 80 درصدی خبر مرکز زنجان در استان نشانگر جایگاه خوب رسانه استانی در بین مردم استان بوده و قابل تقدیر است.

 

در ادامه کارگاه آموزشی تخصصی خبر با حضور مدیرکل اخبار استان‌های خبرگزاری صدا و سیما، برای خبرنگاران مرکز و شهرستان‌ها برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: