• شنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-486-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

عضو هیئت علمی دانشگاه زنجان:

حفاظت از فسیل‌های کشف شده را جدی بگیریم


عضو هیئت علمی دانشگاه زنجان اظهار کرد: حفاظت از فسیل‌های کشف شده، مهم‌ترین نکته‌ای است که باید به آن توجه داشت.

 

نصرالله عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اینکه بالغ بر 10 سال است که انجمن فسیل‌شناسی تشکیل شده است، گفت: با تلاش اساتید و فرهیختگان این حوزه هر ‌ساله سعی شده است که همایش‌های سالانه برگزار می‌شود.

 

وی ادامه داد: در سال گذشته این انجمن عضو انجمن دیرینه‌شناسی جهانی شد و با توجه به اینکه این انجمن جهانی ماه اکتبر را یک روز را به عنوان روز ملی فسیل انتخاب شد تا اهمیت فسیل را به معرض توجه جهانیان قرار داد.

 

عضو هیئت انجمن دیرینه‌شناسی کشور افزود: این تاریخ در ایران 3 آبان‌ماه مصادف با 25 اکتبر به عنوان روز ملی فسیل در ایران در‌نظر گرفته شد تا به صورت‌های مختلف این موضوع مورد اهمیت مردم و جامعه علمی قرار گیرد.

 

عباسی گفت: با توجه به اینکه زمان اعلام این روز به عنوان روز ملی فسیل با این روز فاصله کمی داشت تمام سعی ما بر این بود که روی این قضیه مانور بیشتری بدهیم.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه زنجان خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان در این زمینه معمولا علاقه‌مندی‌های خاصی دارند و این موضوع همواره علاقه‌مندان خاص خود را دارد و با توجه به اینکه فسیل مربوط به حیات گذشته زمین است همواره علاقه‌مندان خاص خود را جذب می‌کند.

 

وی افزود: مهم‌ترین نکته در این زمینه حفظ فسیل است و اگر این فسیل‌ها خوب نگهداری نشود نیمی از تاریخ زمین از دست می‌روند و باید در این زمینه اطلاع‌رسانی شود؛ چرا که همواره به خاطر کارهای عمرانی این موضوع از دست می‌رود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: