• جمعه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-1284-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

بازدید استاندار زنجان از سد کینه‌ورس و تصفیه‌خانه مشترک ابهر و خرم‌دره


استاندار زنجان در سفر یک روزه به شهرستان ابهر و بعد از بازدید از واحدهای صنعتی تولیدی این شهرستان، از تصفیه‌خانه ابهر و سد کینه‌ورس بازدید کرد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، پروژه تصفیه‌خانه شهرستان ابهر، برای تامین آب شرب شهرهای ابهر و خرم‌دره مورد استفاده قرار خواهد گرفت و عملیات اجرایی آن نیز در سال 88 آغاز شده است.

 

این تصفیه‌خانه مشترک، برای دو شهر ابهر و خرم‌دره و با ظرفیت 400 لیتر در ثانیه طراحی شده و دارای 23 هزار مترمکعب حجم مخزن برای شهر ابهر و 9 هزار مترمکعب برای شهر خرم‌دره است. همچنین خطوط انتقال این تصفیه‌خانه نیز 26 کیلومتر است.

 

همچنین سد کینه‌ورس، از دیگر پروژه‌های مهم مورد بازدید استاندار زنجان در سفر یک روزه به ابهر بود. گفتنی است، سد کینه‌ورس دارای 45 متر ارتفاع سد، 374 متر طول تاج و 8 متر عرض تاج از نوع رسی سنگ‌ریزه‌ای با هسته رسی قائم است.

 

این سد دارای حجم مخزن به میزان 16 میلیون مترمکعب، متوسط حجم تنظیم آب سالیانه 22 میلیون مترمکعب و حجم ورودی سالیانه مخزن، 26 میلیون مترمکعب است.

 

تامین آب شرب شهرهای ابهر و خرم‌دره در افق سال 1400 به میزان 5.5 میلیون مترمکعب در سال، تامین نیاز آبی حقابه‌های پایین‌دست تا حداکثر 1588 هکتار اراضی کشاورزی پایاب سد به میزان 7.5 میلیون متر مکعب در سال و ذخیره تنظیم سالانه تا 18 میلیون مترمکعب از جریانات سطحی رودخانه کینه‌ورس در شرایط پرآبی و ترسالی، از اهداف طرح خطوط انتقال و شبکه آبیاری زهشکی اراضی پایاب سد کینه‌ورس عنوان شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: