• شنبه ۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-786-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

آموزش‌های مهارتی؛ راهی برای فرار از بیکاری


مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: آموزش‌های مهارتی به عنوان یک راهکار بسیار مفید برای رسیدن به اشتغال و کسب و کار پس از اتمام دوره سربازی مورد توجه است .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، در راستای عملیاتی کردن تفاهم‌نامه منعقده بین ستاد کل نیروهای مسلح با وزارت تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی، طرح مهارت‌آموزی سربازان وظیفه دراستان زنجان کلید خورد و در همین راستا مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان در دیدار با فرمانده سپاه انصارالمهدی‌ (عج) زنجان، ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به سربازان وظیفه را گامی موثر برای ایجاد زمینه‌های کارآفرینی و کسب و کار عنوان کرد .


محمدرضا انصاری با اشاره به اینکه در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در جهت تولید و اشتغال، اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان با رویکرد هر ایرانی یک مهارت، برای توانمندسازی نیروی انسانی بخصوص سربازان وظیفه به منظور اشتغالزایی و افزایش بهره‌وری و ایجاد اشتغال پایدار تلاش می‌کند، اظهار کرد: به منظور توانمندسازی سربازان در دوره خدمت برای ورود به بازار کار پس از اتمام دوره سربازی، آموزش‌های مهارتی با همکاری سپاه انصارالمهدی زنجان به صورت گسترده ارائه می‌شود .


وی با اشاره به افزایش ظرفیت مراکز و تیم‌های سیار آموزش فنی و حرفه‌ای دراستان برای ارائه آموزش‌های مهارتی به سربازان وظیفه تصریح کرد: آموزش‌های مهارتی به عنوان یک راهکار بسیار مفید برای رسیدن به اشتغال و کسب کار پس از اتمام دوره سربازی خواهد بود و فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای سربازان و نیز بسیجیان استان از مواردی است که به دنبال توسعه آن هستیم .


مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان پادگان را بستر و فرصتی مناسب برای کسب مهارت و هموار شدن مسیر اشتغال سربازان وظیفه عنوان و خاطرنشان کرد: باید در این فرصت با ارائه آموزش‌های مهارتی مورد نیاز، زمینه اشتغال سربازان وظیفه و ارتقای مهارت آنها را پس از دوران سربازی فراهم کرد .


همچنین در این دیدار فرمانده سپاه انصارالمهدی‌ (عج) استان زنجان گفت: ارائه آموزش‌های مهارتی به سربازان گامی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است .


سردار جهانبخش کرمی اظهار کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به سربازان وظیفه در اولویت سپاه انصارالمهدی‌ (عج) استان زنجان قراردارد و نقش این آموزش‌ها در كاهش نرخ بیكاری و همچنین در ایجاد اشتغال بسیار موثر است و آموزش رشته‌های مهارتی توسط اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای، بستر مناسبی در کنار آموزش‌های دفاعی و امنیتی فراهم می‌کند تا بعد از انجام خدمت سربازی، بستر و زمینه مناسبی برای ورود سربازان به بازار کار فراهم شود .


وی، دوره خدمت سربازی در پادگان را آخرین حلقه و بهترین فصل جوانی پس از خانواده، مدارس و دانشگاه عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه امسال از جانب مقام معظم رهبری سال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال» مزین شده، آموزش مهارتی به سربازان در راستای ایجاد اشتغال می‌تواند بخشی از اقتصاد مقاومتی لحاظ شود و زمینه را برای ورود آنها به بازار کار پس از اتمام خدمت سربازی فراهم کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: