• یکشنبه ۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۶
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-1291-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

برای اولین‌بار در سطح استان زنجان صورت می‌گیرد؛

اجرای طرح ملی شهاب توسط 800 دانش‌آموز پایه هفتم خرم‌دره‌ای


مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره گفت: برای اولین‌بار در سطح استان 800 دانش‌آموز پایه هفتم شهرستان خرم‌دره طرح ملی شهاب را اجرا می‌کنند.

 

لعیا جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: طرح ملی شهاب در راستای شناسایی و هدایت استعدادهای برتر دانش‌آموزی از مقطع ابتدایی تا پیش دانشگاهی اجرا می‌شود.

 

وی یادآور شد: حدود 3000 دانش‌آموز پایه‌های چهارم، پنجم و ششم دوره ابتدایی و حدود 800 دانش‌آموز پایه هفتم در شهرستان تحت پوشش برنامه ملی شهاب قرار می‌گیرند که در سطح استان، خرم‌دره تنها منطقه اجرا کننده این طرح برای پایه هفتم است.

 

جعفری با اشاره به هدف طرح ملی شهاب در آموزش و پرورش سراسر کشور، اظهار کرد: طرح ملی شهاب، به شناسایی و کشف استعداد دانش‌آموزان به صورت روش‌مند و با رویکرد تلفیقی در جهت هدایت استعدادها و ارجاع به مراکز آموزشی مناسب با منظور پرورش استعدادها می‌پردازد.

 

وی، با تاکید بر ضرورت توجه جدی به طرح شهاب، یادآور شد: اگر طرح شهاب با جدیت و مداومت اجرا شود نتایج واقعی آن در سال‌های آینده قابل مشاهده خواهد بود.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه از کاهش آسیب‌های ناشی از انتخاب نادرست رشته تحصیلی و از بین رفتن بی‌انگیزگی در دانش‌آموزان، می‌توان به عنوان مزایای طرح شهاب نام برد، اظهار کرد: طرح شهاب، طرحی ارزشمند برای قرار دادن دانش‌آموزان در مسیر پیشرفت از دوران کودکی و نوجوانی است تا با توانمندسازی استعدادهای برتر، اطلاعات حاصل از اجرای طرح به دانش‌آموزان در فرایند انتخاب رشته تحصیلی و شغل کمک کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: