• دوشنبه ۸ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-1187-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

نویسنده کتاب شهید مجید شهریاری:

زندگی شهدا، الگوی مناسب برای زیستن است


یک نویسنده گفت: زندگی شهید مجید شهریاری الگوی مناسب زیستن برای نسل جوان است که باید سبک زندگی این شهید والامقام در دسترس عموم افراد جامعه به‌خصوص جوانان باشد.


معصومه زینعلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: برای نگارش زندگینامه شهید مجید شهریاری دو سال زمان صرف شده است و هدف از نگارش این اثر، معرفی شخصیت و سبک زندگی این شهید والامقام به جامعه به‌خصوص نسل جوان است.


وی افزود: با توجه به شناختی که با روحیات و سبک زندگی شهید شهریاری داشتم؛ زندگی این شهید سراسر تلاش، همت، غیرت، دینداری و عشق به وطن بود. شهید شهریاری در طول زندگی کوتاه اما پربار خود هیچ‌گاه به دنبال منفعت‌طلبی خود نبود، بلکه همواره در جهت بهره‌مندی دیگران از دانش و یافته‌های خود تلاش می‌کرد .


زینعلی تصریح کرد: زندگی شهید شهریاری سراسر عشق به خدای متعال و معنویت در همه مراحل زندگیش جاری و ساری بود، به‌طوری‌ که سبک زندگی این شهید، الگوی مناسب زیستن برای نسل جوان محسوب می‌شود.


وی یادآور شد: نوشته‌ها و کتاب‌هایی که از این شهید بر جای مانده همگی بیان خاطرات به‌خصوص دوره فعالیت کاری‌اش بوده است و من به خاطر نسبت فامیلی بسیار نزدیکی که با این شهید داشتم توانستم بسیاری از وقایع مربوط به شهید شهریاری را از زبان مادر شهید گرفته و به رشته تحریه در بیاورم .


این نویسنده خاطرنشان کرد: نگارش این اثر به‌صورت داستان‌گونه است و با توجه به روال زندگی شهید و وقایع پیش آمده و نحوه زندگی‌اش، تلاش شده تا نگارش کتاب به‌صورت ساده‌نویسی بوده تا عامه‌پسند باشد و با اتکا به این شیوه، خواننده احساس خستگی نکند، این کتاب در 240 صفحه گردآوری شده و تحویل اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: