• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-1891-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

رییس اداره آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان تاکید کرد؛

ارتقا کیفیت آموزش از مهم‌ترین اهداف طرح تعالی مدیریت در مدرسه

رییس اداره آموزش متوسطه اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان گفت: یکی از اهداف مهم در طرح تعالی مدیریت در مدرسه، ارتقا سطح کیفی مدارس و به دنبال آن ارتقا کیفیت آموزش در مدارس است.

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، جلیل آقاجانلو امروز در جلسه مدیران مدارس هدف مناطق قطب یک استان زنجان که در شهرستان خرم‌دره برگزار شد، با تبیین اهداف و برنامه‌های پیش روی مدیران مدارس هدف، اظهار کرد: اجرای طرح‌های مختلف برای توسعه و تعالی مدارس یکی از اولویت‌های آموزش و پرورش است.

وی با طرح سوالاتی به اهمیت کیفیت‌بخشی در مدارس، افزود: مدارس که دانش‌آموزان بخش عمده‌ای از وقت خود را در آن سپری می‌کنند، باید از ابعاد مختلف، شرایط لازم برای بهره‌برداری دانش‌آموزان را مهیا کنند.

رییس اداره آموزش متوسطه دور دوم اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان تصریح کرد: مدلی که در سطح کشور برای اجرای سند تحول و کیفیت بخشی واقعی معرفی شده است، مدل تعالی مدیریت مدرسه است که وزارت آموزش و پرورش نگاه جدی به این طرح دارد.

وی افزود: یکی از اهداف مهم در طرح تعالی مدیریت در مدرسه، ارتقا سطح کیفی مدارس و به دنبال آن ارتقا کیفیت آموزش در مدارس است.

آقاجانلو با اشاره به اینکه هدف از اجرای طرح تعالی تغییر باورها و نگرش‌ها و القای فرهنگ جدید به مدرسه‌ها است، یادآور شد: طرح تعالی مدیریت براساس مبانی و مفاهیم سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با نگاهی تحول‌نگر و تحول‌گرا برای تبدیل مدرسه به سازمان‌های یاد گیرنده است.

این مسئول تاکید کرد: در اجرای طرح تعالی مدیریت در مدارس، نهادهای اجتماعی و محلی، دانش‌آموزان، کارکنان و اولیای دانش‌آموزان، در مدارس احساس هویت و مالکیت می‌کنند.

در ادامه این جلسه نیز مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره با اشاره به اهمیت کیفیت‌بخشی نظام آموزشی، گفت: طرح تعالی مدیریت در مدارس نقش مهمی در پیشبرد اهداف وزارت آموزش و پرورش در ارتقا سطح کمی و کیفی مدارس ایفا می‌کند.

لعیا جعفری افزود: ترویج و تقویت سیستم خود ارزیابی برای بهبود و تعالی عملکرد مدیریت در مدرسه، افزایش انگیزه مدیران و دیگر کارکنان برای بهبود عملکرد، توسعه و تقویت مشارکت کارکنان، دانش‌آموزان و اولیا از اهداف طرح تعالی مدیریت در مدارس است.

در ادامه این جلسه نیز معاون آموزشی آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره ضمن ارائه گزارشی از نحوه عملکرد مدارس هدف این شهرستان در سال‌تحصیلی گذشته به نکات ضعف و قوت طرح‌های اجرا شده اشاره کرد و گفت: هدفمند بودن نمره مستمر توسط دبیر و داشتن برنامه در طول سال‌تحصیلی جهت محاسبه این نمره و همچنین تشکیل جلسات مشترک با حضور اولیا و دانش‌آموز توسط مدیر مدرسه می‌تواند در جهت بهبود کیفیت آموزشی موثر واقع گردد.

نوروزی افزود: استفاده از تجربیات مدیران مدارس هدف در سال‌تحصیلی گذشته و بهره‌مندی از نقاط قوت و عوامل موفقیت این مدارس می‌تواند در کنار خلاقیت مدیران مدارس هدف، جنبه عملی به خود بگیرد و در دستیابی به اهداف پیش بینی شده آموزشگاه کارگشا باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: