• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-2184-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان:

کنسرسیوم صادرات فرش دستباف، عقب‌ماندگی در بازارها را جبران می‌کند


رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان گفت: کنسرسیوم صادرات فرش دستباف، عقب‌ماندگی فرش دستباف زنجان را در بازارهای ملی و بین‌المللی جبران می‌کند.


غلامحسین جمیلی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به نشست اعضای خوشه فرش استان، اظهار کرد: این جلسه به منظور بررسی تاسیس نخستین کنسرسیوم صادراتی خوشه فرش دستباف در محل اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی استان زنجان برگزار شد.


این مسئول ادامه داد: تاکنون اتاق بازرگانی اقدامات و تلاش‌هایی را برای پایداری و سرپا نگه‌داشتن این صنعت فرش دستباف داشته و باید توجه داشت که فرش دستباف بخشی از هویت شهر زنجان بوده که بی‌شک حاصل مساعی هوشمندانه و هنرمندانه کاسبان و فعالان این بخش است و تاسیس اولین کنسرسیوم صادراتی فرش دستبافت به همه زحمات و تلاش‌ها معنا و رنگ وبویی دیگر خواهد داد و یقینا از کمترین پیامد این کنسرسیوم پیشگیری از پس رفت و عقب‌ماندگی فرش دستباف در بازارهای ملی و جهانی است.


وی در رابطه با حمایت از کنسرسیوم فرش دستباف توسط اتاق بازرگانی، افزود: اتاق بازرگانی با تاسی از رسالت و اهداف خود و کنسرسیوم از هیچ‌گونه حمایت و پشتیبانی کوتاهی نخواهد کرد، ولی این حمایت‌ها و توجهات در وهله اول به اعضای اتاق بازرگانی خواهد بود.


جمیلی خاطرنشان کرد: تلاشگران و حامیان صنعت فرش استان از توانمندی و استعدادهای خاصی بهره‌مند هستند؛ از این‌رو این استعدادها بایستی به دلیل شرایط خاص امروز در دنیا به مسیر خوبی هدایت شوند تا نه تنها صنعت فرش دستباف استان از میادین اقتصادی غافل نشود بلکه ذی‌نفعان نیز بتوانند به مطالبات طبیعی و برحق خود دست یابند.


رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان، یادآور شد: ثبت کنسرسیوم صادراتی خوشه فرش دستباف مراحل بسیار و دشواری داشته و این اتفاق مثبت بی‌شک با حضور و عضویت فعالان حوزه فرش انتفاع بیشتری را حاصل خواهد آورد؛ همچنین تشکیل این کنسرسیوم سبب معرفی هر‌چه بهتر و گسترش بازارهای اقتصادی در این حوزه که در استان بسیار مهم است، می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: