• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-1991-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

فرماندار ماهنشان:

مدیریت پسماند در داخل روستاها از مهم‌ترین وظایف دهیاران است


فرماندار ماهنشان تاکید کرد: مدیریت پسماند در داخل روستاها، از مهم‌ترین وظایف دهیاران است.

مجتبی نوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان این‌که بخشداران باید پل ارتباطی بین دهیاری، شهرداری و محیط‌زیست باشند، اظهار کرد: محل دفن زباله در هر روستا باید به درستی انتخاب شود و تفکیک زباله نیز باید از مبدأ صورت بگیرد؛ در واقع زباله‌های بیمارستانی، درمانگاه‌ها و مطب‌های خصوصی باید بدون اختلاط با سایر زباله‌ها و توسط شبکه بهداشت شهرستان، جمع‌آوری و امحاء شود.

این مسئول با اشاره به این‌که با توجه به صنعتی بودن شهرستان ماهنشان، مقدار پسماندهای این منطقه رقم قابل توجهی است، ادامه داد: دیوارکشی در محل جمع‌آوری زباله‌های موجود در شهرک‌های صنعتی مقوله‌ای است که باید مورد توجه قرار بگیرد؛ چراکه در غیر این‌صورت پسماندها به زمین‌های کشاورزی، محصولات و در نهایت مصرف‌کنندگان آسیب می‌رساند .

وی تصریح کرد: زباله‌های بین‌راهی نیز باید توسط شهرداری‌ها و با کمک بخشداری‌های شهرستان جمع‌آوری شود و محل دفع پسماندهای برخی مشاغل از جمله تعویض‌روغنی‌ها و کارواش‌ها نیز باید مورد نظارت بیشتری قرار گیرد .

فرماندار ماهنشان همچنین با تاکید بر این‌که بخشداران باید در اسرع وقت، گزارش جامعی از محل دفن زباله در روستاها به فرمانداری ارائه دهند، خاطرنشان کرد: این گزارش باید ظرف مدت 10 روز، جمع‌آوری شده و به فرمانداری ارسال شود. همچنین ضروری است تا اداره جهادکشاورزی، مقدار اراضی تصرف شده توسط شهرک‌های صنعتی را در اسرع وقت پایش کند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: