• سه شنبه ۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-2284-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

زنجان جزو پنج استان پرجاذبه برای سرمایه‌گذاری است


استاندار زنجان گفت: بر اساس آمار رسمی از مرکز آمار ایران، زنجان جزو پنج استان پرجاذبه برای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری، عصر امروز در آیین افتتاح دومین نمایشگاه توانمندی‌های صنایع استان در محل نمایشگاه‌های دائمی کاسپین زنجان، اظهار کرد: سرمایه‌گذاران یکی از مولفه‌های مهم در توسعه و پیشرفت جامعه هستند و باید زمینه ارتباط حداکثری با این قشر به خوبی فراهم شود.

 

درویش‌امیری با اشاره به اینکه هر کسی که پا روی چرخ تولید بگذارد با روح اقتصاد مقاومتی آشنا نیست، تصریح کرد: بر اساس آمار رسمی از مرکز آمار ایران، زنجان جزو پنج استان پرجاذبه برای سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی است که همه مردم و مسئولان استان باید این فرصت را قدر بدانیم.

 

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذار به دنبال فضایی امن برای سرمایه‌گذاری است، خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه‌های این چنینی فرصتی برای معرفی توانمندی‌های استان است و باید کاری کنیم تولیدات از انبارها بیرون آمده و در معرض دید عموم قرار گیرد.

 

وی افزود: یکی از راه‌های افزایش تولید، دسترسی به بازار است و نباید محصولات تولیدی در کنج انبار بماند و دستیابی به بازار هدف، انتظاری است که از مجموعه صنعت و تجارت داریم.

 

درویش‌امیری با تاکید بر اینکه یکی از مولفه‌های مهم در تحرک اقتصاد استان، صادرات است، گفت: در شش ماهه اول امسال شاهد رشد 35 درصدی از گمرک استان زنجان بودیم که این امر نشان از رونق کسب و کار استان است.

 

استاندار زنجان با بیان اینکه امروز میدان رقابت سخت شده است، تصریح کرد: امروز اصل رقابت بستگی به کیفیت محصول تولیدی دارد و تولیدکنندگان باید این اصل مهم را مورد توجه داشته باشند، زیرا با رعایت این اصل است که می‌توانیم در بازارهای جهانی حضور موفقی داشته باشیم.

وی افزود: پارسال 350 میلیارد تومان از بدهی مودیان مالیاتی تقسیط شد که این به معنای وام قرض‌الحسنه محسوب می‌شود و در مقابل نیز تولیدکنندگان باید در کنار افزایش تولید، بر بالا بردن کیفیت محصولات تولیدی خود اهتمام داشته باشند، زیرا کیفیت کالا به عنوان شناسنامه محصول و مجموعه تولیدی است و باید کاری کنیم مصرف‌کنندگان از به کار بردن محصول شما رضایت خاطر داشته باشند.

 

استاندار زنجان با بیان اینکه تنوع محصول و تولید باکیفیت، شرط اصلی برای در دست گرفتن بازار است، به محصول فرش اشاره کرد و گفت: زمانی فرش شناسنامه ایرانی‌ها بود و امروز قدری در این زمینه کم‌کاری شده و فرش حال و روز خوشی ندارد که امیدواریم این محصول حیات خود را مجددا به دست بیاورد و به جایگاه واقعی خود در بازارهای داخلی و خارجی برسد.

 

همچنین در این مراسم، نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: رفع بیکاری مستلزم سرمایه‌گذاری است و برای جذب سرمایه‌گذار باید با همراهی همه‌جانبه شرایط کسب و کار اصلاح شود.

 

فریدون احمدی اظهار کرد: امروز اقتصاد مسئله اصلی کشور و اشتغال اصلی‌ترین موضوع در داخل اقتصاد است و باید بدانیم بیکاری خود به خود حل نمی‌شود و رفع آن مستلزم سرمایه‌گذاری است و باید همه مسئولان و دست‌اندرکاران دست در دست، هم زمینه حضور و ماندگاری سرمایه‌گذار در سطح استان را فراهم کنند که برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی فرصتی برای شناساندن توانمندی‌های استان است.

 

نماینده مردم زنجان و طارم در خانه ملت با اشاره به مزیت‌های استان در زمینه سرمایه‌گذاری، تصریح کرد: زمانی دسترسی به نیروی کار تحصیل‌کرده دانشگاهی مزیت بود ولی امروز در جای‌جای کشور این امر وجود دارد.

 

وی افزود: نزدیکی به پایتخت و نیز نزدیکی به مرزهای صادراتی، از دیگر مزیت‌های استان زنجان است ولی با توجه به مطلوب بودن این مزیت‌ها نمی‌توان به تنهایی با عنوان مولفه‌ مهم برای جذب سرمایه‌گذار حساب کرد، زیرا مسئله مهم ایجاد بستر مناسب برای سرمایه‌گذاری و فراهم کردن فضای کسب و کار است.

 

احمدی با اشاره به اینکه ایجاد هر شغل به طور متوسط نیاز به 250 میلیون تومان هزینه دارد، تصریح کرد: این امر بیانگر این است که رفع بیکاری رابطه مستقیم با سرمایه‌گذاری دارد، بر همین اساس باید تلاش شود بیش از پیش مطلوبیت‌های استان برای حضور و ماندگاری سرمایه‌گذاران فراهم شود.

 

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز خلق ثروت و ایجاد اشتغال ارزشمند است، خاطرنشان کرد: باید کارآفرینان و سرمایه‌گذاران را دلگرم کرده تا با انگیزه بیشتر در این عرصه حاضر شده و حتی سود کار خود را برای توسعه هرچه بیشتر مشاغل در حوزه‌های مختلف هزینه کنند.

 

همچنین در این مراسم مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان گفت: طبق مصوبه هیت دولت مجوز احداث ۲۰ شهرک و واحد صنعتی در سطح استان زنجان وجود دارد.

 

امیر حمیدنیا اظهار کرد: طبق مصوبه هیئت دولت مجوز احداث ۲۰ شهرک و واحد صنعتی در سطح استان زنجان وجود دارد که در حال حاضر ۱۸ شهرک و واحد صنعتی عملیاتی شده و زمین‌های ۱۱ شهرک و ۲ ناحیه صنعتی در حال واگذاری است.

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان تصریح کرد: امسال در فاز اول ۴۰ هکتار از ۱۰۰ هکتار شهرک کهناب که شهرک تخصصی برق، الکترونیک و آی‌تی است، به متقاضیان واگذار شده و با پیگیری‌های صورت گرفته، بهره‌برداری از شهرک صنعتی سلطانیه در دستور کار قرار دارد.

 

حمیدنیا با بیان اینکه در کل استان زنجان 3000 هکتار زمین صنعتی وجود دارد، خاطرنشان کرد: از این میزان 1438 هکتار قابل واگذاری است که ۷۳۷ هکتار در قالب 1500 قرارداد واگذار شده و ۸۷۵ قرارداد به بهره‌برداری رسیده که زمینه اشتغال ۱۷ هزار نفر را فراهم کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: