• چهارشنبه ۱۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-1387-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

کارگردان سینمای ایران:

زن یکی از دو بال جامعه است که باید به آن توجه کرد


کارگردان سینمای ایران گفت: «زن» یكی از دو بال زندگی و از اركان اصلی جامعه محسوب می‌شود که متاسفانه این قشر مهم جامعه با مشکلاتی مواجه است که در صورت مرتفع نشدن مشکلات‌شان، جامعه دچار گردابی نافرجام خواهد شد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان،‌ تهمینه میلانی شب گذشته در جلسه نقد فیلم «ملی و راه‌های نرفته‌اش» که به میزبانی سینما بهمن زنجان برگزار شد، اظهار کرد: فروش فیلم «ملی و راه‌های نرفته‌اش» از رقم فروش یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان گذشته است که این رقم فروش، مناسبی برای این فیلم نیست.

 

وی در ادامه به دلیل فروش کم این فیلم اشاره کرد و افزود: عدم پخش تیزر تبلیغاتی فیلم «ملی و راه‌های نرفته‌اش» در رسانه ملی یکی از عوامل فروش کم این فیلم محسوب می‌شود و این در حالی ‌است که همزمان با اکران این فیلم، تیرز تبلیغاتی 10 فیلم از رسانه ملی در حال پخش هستند.

 

میلانی تصریح کرد: تا به امروز با توجه به عدم پخش تیزر تبلیغاتی این فیلم از رسانه ملی، این اثر با زبان تبلیغاتی مردم اکران شده است و این حاکی از علاقه‌مندی مردم به هنر سینما، به‌خصوص موضوع مربوط به زنان در جامعه است.

 

این کارگردان خاطرنشان کرد: فیلم «ملی و راه‌های نرفته‌اش» با صرف هزینه‌ای بالغ بر ۴ میلیارد تومان ساخته شده است که در حال حاضر مبلغ حاصل از محل اکران به نصف مبلغ هزینه شده فیلم نرسیده است، اکران این فیلم در هفته ششم خود قرار دارد و در حال حاضر این اثر در برخی از استان‌ها روی پرده اکران قرار نگرفته است.

 

این کارگردان در ادامه به مشکلات پیش ‌رو در ساخت فیلم‌اش اشاره کرد و گفت: فیلم «ملی و راه‌های نرفته‌اش» پس از پایان ساختش، با اصلاحیه‌های زیادی مواجه شد که در نظر خود، این نظرات کارشناسی شده نبودند در نتیجه هیچ اصلاحیه‌ای در فیلم اعمال نشده است؛ چراکه ساخت این فیلم با نظرات کارشناسی شده متخصصان علوم اجتماعی، روان‌شناسی و حقوقی همراه بوده است، زیرا این قشر آگاهی کاملی از وضعیت کنونی جامعه ایران دارند، این در حالی است که اصلاحاتی که از سوی شورایی‌ها ارائه می‌شود، به‌صورت ایدئولوژیک بوده و ارتباطی با علم علوم اجتماعی ندارد.

 

وی تصریح کرد: خشونت خانگی پدیده‌ای نیست که مربوط به یک طبقه خاصی از جامعه باشد، فیلم «ملی و راه‌های نرفته‌اش» سعی در نشان دادن این خشونت در طبقه متوسط جامعه ایران را دارد، قهرمانان این فیلم جوان هستند که زندگی سه نسل از جامعه گذشته، حال و آینده را روایت می‌کند.

 

میلانی ادامه داد: نگاهی همواره انسانی به «زن» داشتن یکی از اهداف من در پرداختن به این موضوع در آثارم بوده است، نگاهی که به ازدواج در جامعه وجود دارد نگاه کالا و خریدار است، پس نقش عشق و محبت بین زن و مرد در ازدواج کجا قرار دارد؟ در فیلم «ملی و راه‌های نرفته‌اش» عشق بین زن و مرد وجود دارد ولی از آن به درستی مراقبت نمی‌شود.

 

وی یادآور شد: متاسفانه برخی از نگاه‌‌های بدبینانه موجب شده تا صورت مسائل فرهنگی حذف شود و راه‌حلی در این زمینه ارائه نشود که نتیجه آن پست‌رفت در این بخش است، سینما در عرصه فرهنگ در حد توان خود اقداماتی داشته است ولی وجود برخی گلوگاه‌ها مانع از عملکرد شفاف سینما در جامعه شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: