• چهارشنبه ۱۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 968-1685-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان خبر داد:

توزیع ده هزار بسته فرهنگی بین زائران زنجانی در اربعین حسینی


مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان از توزیع ده هزار بسته فرهنگی بین زائران اربعین حسینی استان زنجان خبر داد و گفت: این بسته‌ها شامل کتاب، لوح فشرده، نقشه کشور عراق و بروشور بوده و آداب سفر و زیارت اربعین در آن گنجانده شده است.

 

حجت‌الاسلام مسعود صفی‌یاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: فعالیت کمیته فرهنگی ستاد اربعین استان بر عهده اداره‌کل تبلیغات اسلامی قرار دارد که محوری‌ترین فعالیت این کمیته بیان تبیین حقیقت حرکت امام حسین (ع)، زیارت اربعین و تبیین آداب و مراقبت زیارت در حوزهای فرهنگی قرار دارد.

 

وی افزود: توجه به محور اخلاق در قالب توزیع بسته فرهنگی بین زائران اربعین که از استان زنجان عازم این سفر هستند، یکی از اقدامات کمیته فرهنگی ستاد اربعین حسینی محسوب می‌شود.

 

صفی‌یاری تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات کمیته فرهنگی ستاد اربعین موضوع حضور مبلغان در مراسم اربعین است که در همین راستا همایش توجیحی ائمه جماعات، مبلغ‌های آقا و خانم در اداره‌کل تبلیغات استان برگزار خواهد شد تا این قشر مهم و تاثیرگزار فعالیت خوبی در این حرکت داشته باشند.

 

این مسئول یادآور شد: امسال زیارت اربعین از لحاظ کیفیت و کمیت برنامه و‌ در بخش محتوایی و معنوی در معرفی هویت قیام سیدالشهدا (ع) مهم خواهد بود.

 

صفی‌یاری افزود: طی جلسات و گفت‌گوهایی صورت گرفته با موکب‌های مستقر استان در پیاده‌روی اربعین و کمیته فرهنگی ستاد، قرار بر فعالیت دو منظوره موکب‌ها در دو بخش فرهنگی و تدارکات شده است تا عرضه خدمات فرهنگی در موکب‌های مستقر در کشور عراق در کنار تدارکات فعالیت کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: موکب ده‌گانه یکی دیگر از موکب‌های مهم در بحث فرهنگی محسوب می‌شود که این موکب‌ها روحانی محور هستند و عده فعالیت آن در بحث فرهنگی و تبلیغی است که در این ارتباط می‌توان گفت از فعالیت‌های دیگر مبلغان در حوزه فرهنگی حضور در مسیر پیاده‌روی است تا پاسخ‌گویی شبهات و احکام شرعی زائران باشند؛ چراکه در مسیر پیاده‌روی برخی جریانات منافق در صدد شبهه‌افکنی و شبهه‌سازی هستند که مبلغان در این عرصه فعالیت جدی خواهند داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: