• یکشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-1686-5
  • خبرنگار : 28006
  • منبع خبر : ----

دانشگاه زنجان در بین دانشگاه‌های جامع در سطح دو قرار گرفت


دانشگاه زنجان در بین 120 دانشگاه‌ دانشگاه‌های جامع در سطح 2 قرار گرفت .


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، نتایج سطح‌بندی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی از سوی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به دانشگاه‌های کشور اعلام شد.


بر اساس نتایج سطح‌بندی 120 دانشگاه دولتی، همه دانشگاه‌های دولتی ماموریت‌گرا شدند.


گفتنی است، فاز آزمایشی سطح‌بندی دانشگاه‌های دولتی سال گذشته برای حدود 60 مرکز انجام شده بود که فاز نهایی آن در سطح وسیع‌تر برای 120 دانشگاه انجام و نتایج نهایی آن به این مراکز ابلاغ شد.


قابل ذکر است به منظور انجام سطح‌بندی دانشگاه‌های دولتی نظام سطح‌بندی با عنوان «یونی‌رنک» تعریف شده که بر اساس آن دانشگاه‌ها بر مبنای اسناد بالادستی و برنامه ششم توسعه مورد ارزیابی و به چهار سطح تقسیم شدند .


در سطح‌بندی انجام شده دانشگاه‌ها در سطح بین‌المللی از این جهت که در مرزهای دانش و توسعه علمی و فناوری، در سطح ملی از این جهت که برای توسعه علم و پژوهش و رفع نیازهای ملی، دانشگاه‌های منطقه‌ای از این جهت که رفع نیازهای منطقه‌ای و حل و مشکلات ملی و مراکز دانشگاه‌های محلی از این جهت که در رفع نیازهای محلی و اولویت‌بخشی به نیازهای محلی فعالیت دارند، مورد بررسی قرار گرفته‌اند .


اسامی دانشگاه‌های هم‌گروه دانشگاه زنجان به ترتیب ارومیه، الزهرا (س)، بوعلی سینا همدان، بیرجند، خوارزمی، رازی کرمانشاه، زنجان، سمنان، سیستان و بلوچستان، شهید باهنر کرمان، شهید چمران اهواز، کاشان، گیلان، مازندران، یزد اعلام شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: