• یکشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-2491-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خدابنده تاکید کرد:

ضرورت آموزش پدافند غیرعامل در مدارس


مدیر آموزش و پرورش شهرستان خدابنده گفت: علاوه‌ بر آموزش‌ کتب درسی، اموزش پدافند غیرعامی اهمیت بالایی دارد.


علی اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل در مقابله و پیشگیری از بحران‌ها و آسیب‌ها، اظهار کرد: با اجرای مانورها باید آسیب‌پذیری‌ها را کاهش داد به طوری که بتوان در برابر تهدید پایداری کرد تا آسیب‌ها به حداقل ممکن برسد.


این مسئول ادامه داد: جامعه نیازمند پیشگیری است و پدافند غیرعامل، خود بنیان و اساس این پیشگیری بوده  وهمه روزها و هفته‌ها را باید روز و هفته پدافند غیرعامل دانست چراکه این نکته آنقدر اهمیت دارد که باید به صورت یک فرهنگ در سطوح مختلف جامعه نهادینه شود.


وی افزود: پدافند غیرعامل به معنای کاهش آسیب‌پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامی و صرفاً با بهره‌گیری از فعالیت‌های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است همچنین در پدافند غیرعامل تمام نهادها، نیروها، سازمان‌ها، صنایع و حتی مردم عادی می‌توانند نقش موثری ایفا کنند.


اسدی با اشاره به برگزاری مانور پدافند غیرعامل در مدارس این شهرستان، خاطرنشان کرد: این مانور در مدارس با همکاری سازمان‌ها و نهادهای دخیل در پدافند غیرعامل از جمله شبکه بهداشت و درمان، شهرداری، شورای شهر و ... برای آموزش و آگاهی دانش‌آموزان برگزار شد.


مدیر آموزش و پرورش شهرستان خدابنده یادآور شد: آموزش و تعلیم و تربیت دانش‌آموزان در زمینه‌های مختلف باید جدی گرفته شود و دانش‌آموزان با اجرای برنامه‌های مختلف در مدرسه، آماده نقش‌آفرینی در جامعه می‌شوند و مدارس باید دانش‌آموزان را برای حضور فعال و موثر در جامعه آماده کند.


وی تصریح کرد: باید توجه داشت که در کنار آموزش‌ها و مهارت‌های تحصیلی فراگیری مهارت‌های مقابله با بحران و مدیریت در چنین شرایطی هم ضروری است و باید از ابتدا در کنار آموزش‌های تحصیلی آموزش این موارد به دانش‌آموزان هم مد نظر باشد و از آنجایی که پدافند غیرعامل ماهیتی پیشگیرانه و بازدارنده دارد، هفته پدافند غیرعامل فرصتی است تا با اجرای برنامه‌های موثر در فضاهای آموزشی و همین‌طور دستگاه‌های اجرایی، به تبیین اهمیت این موضوع پرداخته شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: