• چهارشنبه ۱۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-2584-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی استان زنجان خبر داد:

کشت نشایی محصولات در 6000 هکتار از اراضی استان زنجان


مدیر امور زراعت سازمان جهادکشاورزی استان زنجان از کشت نشایی محصولات در 6000 هکتار از اراضی استان در سال زراعی 96-95 خبر داد و گفت: سهمیه استان زنجان در برنامه پنج ساله توسعه 1000 هکتار بود.


حسین عامری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به این‌که این میزان کشت نشایی، منتج به صرفه‌جویی 18 میلیون مترمکعبی در منابع آب آبیاری شده است، اظهار کرد: خوشبختانه کاشت نشایی سبزی و صیفی طی چند سال اخیر رواج یافته است و یکی از مهم‌ترین دلایل آن در وضعیت کنونی و بحران منابع آب، کاهش 20 تا 30 درصدی مصرف آب در هر هکتار محصول است.


این مسئول ادامه داد: کاهش هزینه‌های نیروی انسانی، کوتاهی دوره رشد، گسترش یکنواختی رشد، افزایش عملکرد در واحد سطح، کاهش خطر سرمازدگی، گسترش کشت مکانیزه، امکان انتخاب نشای قوی و سالم و متعاقب آن بالا بردن کیفیت گیاهان از دیگر مزیت‌های کشت نشایی محصولات کشاورزی است.


وی با اشاره به این‌که در حال حاضر همه گوجه‌فرنگی‌های استان (5500 هکتار) به صورت نشایی کشت می‌شود و سایر سبزیجات از جمله کرفس، بادمجان و فلفل نیز امسال در سطح قابل قبولی به صورت نشایی کشت شده‌اند، افزود: امسال برای اولین بار در استان، 50 هکتار از اراضی زراعی تحت کشت پیاز نشایی قرار گرفت. علاوه بر این، در شهرستان خدابنده نیز 10 هکتار پیاز نشایی کشت شد که از عملکرد بالایی برخوردار بود و به خاطر برداشت زودتر از موعد (20 تا 40 روز) با قیمت بالایی فروخته شد.


عامری با بیان اینکه سعی بر این است که اراضی تحت کشت محصولات نشایی به 200 تا 300 هکتار افزایش یابد، خاطرنشان کرد: کشت نشایی بیشتر در سبزی و صیفی توصیه می‌شود و مقرر است که کشت نشایی لوبیا و ذرت در سال آینده گسترش یابد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: