• چهارشنبه ۱۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-1687-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان تاکید کرد:

ضرورت بهره‌گیری بیشتر از خیرین زنجانی در حوزه کتاب و کتابخوانی


استاندار زنجان با اشاره به فرهنگ مردم زنجان در مشارکت در مسائل فرهنگی، بهداشتی، درمانی و مذهبی جامعه، گفت: بهره‌گیری بیشتر از خیرین زنجانی در حوزه کتاب و کتابخوانی توسط مدیران، ضروری است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، اسدالله درویش‌امیری در جلسه انجمن کتابخانه‌های استان، با بیان اینکه فرهنگ مشارکت اجتماعی زنجانی‌ها در بخش‌های مختلف بسیار قابل توجه است، اظهار کرد: از این رویکرد فرهنگی مردم زنجان، باید استفاده بهینه و مناسب‌تری به منظور توسعه فضاهای کتابخانه‌ای و تامین نیازهای این بخش کرد.

 

وی از مدیران مربوطه خواست نسبت به بهره‌مندی نیم درصدی کتابخانه‌های عمومی استان از منابع درآمدی شهرداری‌ها، پیگیری‌های لازم را انجام دهند و افزود: ضروری است در خصوص تامین این سهم، پیگیری‌های لازم صورت گیرد و مشکلات احتمالی در این راستا با برگزاری جلسات مشترک، مرتفع شود.

 

استاندار زنجان با بیان اینکه حوزه کتاب و کتابخوانی نیازمند توجه همه دستگاه‌های فرهنگی است، یادآور شد: خوشبختانه توجه دولت به حوزه فرهنگی کشور، مناسب بوده و در حوزه ترویج و توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی نیز باید اهتمام جدی بین مدیران استانی وجود داشته باشد.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان بر ضرورت تامین کتاب‌های جدید و مورد نیاز مخاطبان در کتابخانه‌های استان تاکید کرد و گفت: ضروری است از ظرفیت دانش‌آموزان استان به منظور جمع‌آوری کتاب در کتابخانه‌ها و افزایش ذخیره منابع کتابخانه‌ای، استفاده لازم صورت گیرد.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان نیز در این جلسه با اشاره به وضعیت اعتبارات نهاد کتابخانه‌های عمومی استان در سال‌جاری، گفت: امسال حمایت‌های جدی از حوزه کتاب و کتابخوانی استان صورت گرفته است.

 

شهرام طهماسبی با بیان اینکه اعتبارات استان در سال‌جاری رشد 20 درصدی داشته است، اظهار کرد: اعتبارات نهاد کتابخانه‌های عمومی استان نیز در سال‌جاری، 300 درصد رشد داشته است و میزان رشد آن نیز البته قابل توجه بوده که این امر، رویکرد جدی حمایتی مدیریت استان به این حوزه را نشان می‌دهد.

 

وی با بیان اینکه مدیران این حوزه با توجه به رویکرد حمایتی مدیریت استان، باید اهتمام جدی به توسعه شاخص‌های این بخش داشته باشند، افزود: برای تقویت بنیه علمی مردم استان، باید شاهد تقویت منابع اطلاعاتی و علمی در کتابخانه های استان باشیم.

 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان به پیشنهادات مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان اشاره کرد و یادآور شد: ضروری است در این حوزه، موارد پیشنهادی ارائه شود تا پیش‌بینی لازم در تدوین لایحه بودجه سال آتی در دستور کار قرار گیرد.

 

این مسئول، بر ضرورت آسیب‌شناسی فرهنگی در خصوص میزان اقبال مردم به حضور در کتابخانه‌ها تاکید کرد و گفت: باید زمینه آنچه که مردم تمایل به آن دارند، توسط مدیران فراهم شود و جذابیت‌های لازم برای تقویت حضور گروه های مختلف اجتماعی در کتابخانه‌ها میسر شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: