• چهارشنبه ۱۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-2691-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

پرداخت 50 درصد از مطالبات گندم‌کاران خرم‌دره‌ای


رئیس جهادکشاورزی شهرستان خرم‌دره، از پرداخت 50 درصد از مطالبات گندم‌کاران خرم‌دره‌ای خبر داد.


علیرضا اسداللهی درگفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به آغاز کشت پاییزه در شهرستان خرم‌دره، عنوان کرد: گندم، جو و کلزا از مهم‌ترین محصولاتی هستند که در کشت پاییزه توسط کشاورزانی خرم‌دره‌ای کشت می‌شوند.


وی با اشاره به اینکه امسال یک‌هزار و 400 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان زیر کشت گندم دیم قرار دارد، تصریح کرد: بیش از 500 هکتار از اراضی شهرستان نیز به کشت گندم آبی اختصاص یافته است.


این مسئول با بیان اینکه امسال 4 هزار و 500 تن گندم در شهرستان خرم‌دره برداشت شد، اظهار کرد: تاکنون 50 درصد از مطالبات گندمکاران خرم‌دره‌ای پرداخت شده است.


این مسئول با اشاره به اینکه اسامی گندمکاران شهرستان در سامانه پود ثبت شده است، اظهار کرد: خرید گندم و فروش بذر گندم نیز به کشاورزان بر اساس اسامی درج شده در این سامانه صورت می‌گبرد.


وی با اشاره به اینکه چند سالی است گندم در کشور بر اساس کیفیت خریداری می‌شود، تصریح کرد: مبارزه با آفت سن گندم و علف‌های هرز و ارتباط مستمر با کارشناسان بخش زراعت، خفظ نباتات و اداره تولیدات گیاهی شهرستان از راهکارهایی است که نقش مهمی در افزایش کیفیت گندم ایفا می‌کند.


اسداللهی در ادامه با اشاره به ارقام مورد کشت گندم در شهرستان خرم‌دره، تاکید کرد: از جمله ارقام مورد کشت در گندم آبی در شهرستان می‌توان به ارقام پیشگام و الوند و در گندم دیم نیز ارقام آذر 2 و سرداری اشاره کرد.


این مسئول با اشاره به اینکه امسال 160 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان نیز به کشت محصول کلزا اختصاص یافته است، عنوان کرد: از آنجایی که کلزا در مقایسه با دیگر محصولات نیاز به آب کمتری دارد همواره کشت این محصول به کشاورزان شهرستان توصیه می‌شود.


وی همچنین از جو به عنوان دیگر کشت‌های پاییزه شهرستان خرم‌دره یاد کرد و افزود: امسال کشاورزان خرم‌دره‌ای در 300 هکتار از اراضی کشاورزی خود اقدام به کشت جو آبی و در 400 هکتار نیز اقدام به کشت جو دیم کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: