• پنجشنبه ۱۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 968-1885-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

معاون امور شهری سازمان پدافند غیرعامل کشور:

هدف اصلی دشمن در تهدیدات شهری، تضعیف قدرت دولت‌ها است


معاون امور شهری سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: هدف اصلی دشمن در تهدیدات شهری، تضعیف قدرت دولت‌ها است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، اسدالله کریمی در همایش استانی پدافند کالبدی با بیان اینکه با توجه به اهمیت شهرها در زمان وقوع جنگ‌ها، حوزه شهری در سازمان پدافند غیرعامل کشور از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، افزود: هدف اصلی دشمن در تهدیدات شهری، انهدام قدرت دولت‌ها و تضعیف آن‌ها در اداره امور مردم است.

 

وی با بیان اینکه باید در حوزه پدافند غیرعامل به نوعی برنامه‌ریزی کرد تا دولت و حاکمیت بتواند در مجامع بین‌المللی و سیاسی از حق خود دفاع کند و دشمنان را از حمله و تهدیدات منصرف کند، اظهار کرد: با توجه به اینکه در کشور، 72 درصد جمعیت در شهرها زندگی می‌کنند، همین تمرکز سرمایه - دارایی در شهرها موجب می‌شود دشمنان به شهرها هجوم آورند.

 

این مسئول با بیان اینکه کشور در طول تاریخ به دلیل وجود ویژگی‌های خاص جغرافیایی، طبیعی، فرهنگی و سیاسی، همواره با تهدیدهای طبیعی و غیرطبیعی مواجه بوده است، ادامه داد: با توجه به اینکه هم‌اکنون کشور با تهدیداتی در این زمینه روبه‌رو است، بحث پدافند غیرعامل در حفظ امنیت مردم، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

این مسئول با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، مبنی بر اینکه پدافند غیر عامل یک اصل است برای همیشه و نه برای مقطع خاصی، گفت: همه کشورها برای مقابله با تهدیدهای این چنینی و به لحاظ اهمیت موضوع پدافند غیرعامل، قوانین و مقرراتی را تنظیم کرده‌اند و بر همین اساس نیز کشور ما در چشم‌انداز 20 ساله نظام، قوانینی را تدوین کرده است.

 

کریمی بر ضرورت توجه به زیرساخت‌های شهری و حوزه برنامه‌ریزی و شهرسازی تاکید کرد و گفت: شهرداری به عنوان یکی از دستگاه‌های خدمات‌رسان، باید در کنار مردم و سایر دستگاه‌های اجرایی، بحران‌ها را مدیریت کند.

 

معاون امور شهری سازمان پدافند غیرعامل کشور خاطرنشان کرد: حوزه مدیریت شهری، انجام مطالعات جامع پدافند غیرعامل در شهرها، پرداختن به تهدیدات نوین در شهرها و بالا بردن سطح آموزش‌ها و مشارکت مردم، از جمله موضوعات مهم پدافندی است که در حوزه شهری در حال پیگیری است.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه باید در توسعه و عمران شهری، ضوابط و قوانین مربوط به پدافند غیرعامل رعایت شود، افزود: با اجرای طرح پدافند غیرعامل، آموزش تخصصی به کارکنان و مشاوران، شناسایی زیرساخت‌های شهری در دو حوزه تاسیسات شهری و حمل و نقل، می‌توان نسبت به تهدیدات مختلف، آسیب‌پذیری کمتری داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: