• چهارشنبه ۱۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 968-2085-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

انسان‌هایی که همواره در ذهن تاریخ ماندگار خواهند شد


شهادت مکتبی است که وقتی پای در مسیرش گذاشتی نام و راهت تا ابد در ذهن تاریخ ماندگار خواهد شد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، شهید احمد طارمی در فروردین‌ماه سال ۱۳۳۷ ساعت ۱۲ شب در خانه پدری در ابهر متولد شد. وی در بچگی ساکت بود و آن دوران از زندگیش به دور از شیطنت‌هایش کودکی سپری شد.


وی دوران تحصیل در مقطع ابتدایی را در روستا سپری کرد. احمد از هوش سرشاری برخوردار بود. از سن ۸ سالگی شروع به خواندن نماز کرد. در مقطع تحصیلی راهنمایی بود که جهت کار به تهران رفت.


احمد برای اینکه از تحصیل عقب نماند شب‌ها در مدرسه شبانه تحصیل می‌کرد که سرانجام موفق به اخذ دیپلم شد. خدمت سربازی‌اش را در زمان شاه در گارد شاهنشاهی سپری کرد که پس از آن با شنیدن سخن امام خمینی (ره) در فرار سربازان از گارد شاهنشاهی، احمد نیز فرار کرد و به صف انقلابیون پیوست.


پس از پیروزی انقلاب اسلامی احمد در بسیج ثبت‌نام کرد که پس از مدتی پایگاه مقاومتی نیز در محل تولدش برقرار کرد، دانشجوی سال دوم دانشگاه بود که به عنوان کارمند شرکت مینو وارد فعالیت شد بود سال 59 ازدواج کرد و از خود سه فرزند یک پسر و دو دختر به یادگار گذاشت.


احمد پس از مجاهدت در راه انقلاب و حضور در جبهه مقاومت در دوران هشت سال دفاع‌مقدس سرانجام 5 مردادماه سال 67 در عملیات مرصاد و در منطقه اسلام‌آباد غرب به شهادت رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: