• پنجشنبه ۱۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-2784-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

استاندار زنجان از ناحیه صنعتی کارگاهی ظریفان بازدید کرد


استاندار زنجان از ناحیه صنعتی کارگاهی - ظریفان زنجان بازدید کرد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسدالله درویش‌امیری  ظهر امروز  به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و نیز مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان، از ناحیه صنعتی کارگاهی ظریفان بازدید کرد.


استان زنجان در زمینه صنایع‌دستی همچون ملیله‌کاری، چاقوسازی و قلم‌زنی پتانسیل بالایی دارد که این صنایع می‌تواند با حضور در شهرک صنعتی ظریفان و با ایجاد شغل و محل ثابت و دائمی برای خود، فعالیت پررونقی را داشته باشند.


پروژه احداث مجتمع تولید و عرضه صنایع‌دستی واقع در عوارضی تهران ـ زنجان (ظریفان) در دو فاز انجام می‌شود که در حدود 150 میلیارد ریال اعتبار برای انجام پروژه مذکور پیش‌بینی شده است.


زیرساخت‌های لازم برای انجام پروژه ظریفان تامین شده و در حدود 23 میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی و 20 میلیارد ریال نیز از منابع دیگر پیش‌بینی شده است. همچنین پروژه مذکور در زمینی به مساحت 2.3 هکتار احداث می‌شود و اجرای خط انتقال برق، انجام آزمایشات ژئوتکنیک خاک، اتمام توپوگرافی، طراحی فازهای 1 و 2 و اخذ مجوز حفر چاه آب، از جمله اقدامات صورت گرفته در این پروژه ناحیه صنعتی ظریفان است.


با هماهنگی‌های انجام شده با میراث‌فرهنگی زنجان، 32 پهنه کارگاهی و فروشگاهی صنایع مس و چاقوسازی در این پروژه در نظر گرفته شده که 10 پهنه به صنایع ملیله، 16 پهنه به چارق و گلیم و 30 پهنه صنایع غیربومی اختصاص داده شده و بر اساس پهنه‌بندی انجام شده مکان فعالیت هنرمندان مشخص شده است و با معماری سنتی اجرایی می‌شود.


در حال حاضر 103 واحد برای واگذاری و 278 متقاضی وجو دارد و هر واحد برای 5 نفر اشتغال‌زایی ایجاد می‌کند و بر اساس برنامه‌های پیش‌بینی شده زمان تحویل شهرک نیمه دوم سال 97 خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: