• پنجشنبه ۱۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-1786-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان:

بازنشستگان زنجانی در دوره‌های مهارت‌آموزی شرکت می‌کنند


مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته امکان حضور بازنشستگان در دوره‌های مهارت‌آموزی پیش‌بینی شده است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدرضا انصاری صبح امروز در همایش مشترک اداره‌کل فنی و حرفه‌ای با صندوق بازنشستگی استان زنجان اظهار کرد: به موجب تفاهم‌نامه بین سازمان فنی وحرفه‌ای و صندوق بازنشستگی کشور دوره مهارت‌آموزی برای بازنشستگان برگزار می‌شود.


وی افزود: این برنامه با هدف پر کردن اوقات فراغت بازنشستگان، آموزش تخصصی و مهارت‌آموزی، کمک به اشتغال فرزندان بازنشستگان و برون‌سپاری برخی از فعاليت‌های سازمان فنی و حرفه‌ای به کانون‌های بازنشستگی، بين صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای منعقد شده است.


مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان خاطرنشان کرد: آموزش منجر به ایحاد انگیزه، روحیه خودباوری و نشاط اجتماعی در بین بازنشستگان می‌شود، زیرا آموختن سن و مسئولیت نمی‌شناسد و در هر مقطعی از حیات انسان منجر به شادی و توسعه شده و فرهنگ ریسک‌پذیری را در بازنشستگان برای یادگیری ترویج می‌دهد .


در این جلسه، رئیس آموزش اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان نیز گفت: بازنشستگان در انتخاب رشته‌ها و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای محدوديت ندارند.


پریسا علیمردانی اظهار کرد: بازنشستگان در انتخاب رشته‌ها و مهارت‌ها محدوديتی ندارند و ظرفيت تمام مراکز دولتی فنی و حرفه‌ای در اختيار آنها قرار دارد البته اگر مهارت يا رشته‌ای در آموزشگاه‌های آزاد ارائه شود ديگر رايگان نيست و بايد شهريه پرداخت شود.


علیمردانی تصریح کرد: مهلت و بازه زمانی يکسانی برای ثبت‌نام در دوره‌های آموزشی تعيين نشده، زيرا زمان شروع دوره‌های آموزشی در رشته‌ها مختلف متفاوت است و بازنشستگان و خانواده‌های‌شان می‌توانند با مراجعه به مراکز فنی و حرفه‌ای اطلاعات لازم را دریافت کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: