• شنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-3184-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان:

سرشماری قارچ خوراکی در کشور انجام می‌شود


معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: در حال حاضر سرشماری از قارچ خوراکی در کشور و استان زنجان انجام می‌شود.


حسین امیدمقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر پرورش قارچ خوراکی در سطح جهان، اهمیت زیادی دارد و در روش‌های پرورش آن شیوه‌های خوبی ابداع شده است، به طوری که پرورش این محصول در برخی از کشورهای جهان از سال‌های گذشته متداول بوده آنگونه که سابقه کشت آن در کشورهایی نظیر چین و ژاپن به ۲۰۰۰ سال قبل می‌رسد.


این مسئول ادامه داد: پرورش قارج به شیوه‌های مدرن از ۴۰ سال پیش در ایران شروع شد و طی سال‌های اخیر توسعه چشم‌گیری داشته و در این زمینه سرمایه‌گذاری‌های نسبتا قابل توجهی نیز انجام شده است.


وی افزود: تنوع آب و هوایی ایران، بستری مناسب برای توسعه این فعالیت به شمار می‌رود، لذا سرمایه‌گذاری در این زمینه می‌تواند نقش به‌سزایی در اشتغال‌زایی و صادرات غیرنفتی داشته باشد و با توجه به اهمیت برنامه‌ریزی در این خصوصی و نبود آمار و اطلاعات جامع قابل استناد از واحدهای پرورش قارچ خوراکی، مرکز آمار ایران در سال ۱۳۷۹ نسبت به تهیه طرح آمارگیری از این واحدها اقدام کرد و با همکاری معاونت امور باغبانی وزارت جهادکشاورزی، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و تشکل‌های صنفی ذی‌ربط، فهرست نام و نشان این واحدها را تهیه کرد و برای اولین‌بار در سال ۱۳۸۰ آمارگیری از واحدهای پرورش قارچ خوراکی را انجام و نتایج آن در قالب یک نشریه منتشر شد.


امیدمقدم خاطرنشان کرد: طرح مذکور برای دومین بار در سال ۱۳۸۵ و برای سومین بار در سال ۱۳۹۱ نیز اجرا و نتایج آن منتشر شد. فعالیت پرورش قارچ خوراکی در ایران در قالب تولید دو نوع قارچ صدفی و دکمه‌ای انجام می‌شود باید توجه کرد که پرورش قارچ صدفی عمدتاً در استان‌های مازندران، گلستان و گیلان انجام شده و روش پرورش آن سنتی است و معمولاً در محل سکونت خانوار انجام می‌شود.


معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان یادآور شد: پرورش قارج دکمه‌ای به دلیل حساسیت این نوع قارج به شرایط محیطی، باید در محل‌هایی که درجه حرارت و رطوبت آن کنترل می‌شود، صورت گیرد. به همین دلیل پرورش این نوع قارچ نیاز به تأسیسات و تجهیزات پیشرفت‌هایی دارد که به صورت صنعتی می‌بایست انجام شود.


وی تصریح کرد: این طرح برای چهارمین بار در سال ۹۶ در سطح کشور به صورت سرشماری اجرا می‌شود. همچنین واحدهای پرورش قارچ در استان زنجان 22 واحد بوده و به مدت 20 روز کاری از 10 آبان ماه امسال تا 5 آذر ماه با مساعدت معاونت آمار و اطلاعات سازمان مدیریت استان سرشماری خواهند شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: