• شنبه ۱۳ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 968-2685-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش و پژوهش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی:

13‌ آبان، روز سیلی خفت‌بار ملت ایران به آمریکا است


مدیرکل آموزش و پژوهش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: 13 آبان سه رخداد مهم تاریخ حماسی ایران را در قلب خود دارد، این روز صحنه زدن سیلی تاریخی ملت ایران به دولت آمریکا است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حسین کاشانی‌پور صبح امروز در مراسم راهپیمایی روز 13 آبان در زنجان، اظهار کرد: 13 آبان یک روز بسیار ویژه و بزرگ در تاریخ کشور محسوب می‌شود که حامل پیام جهانی انقلاب اسلامی است، این روز تاریخ‌ساز در قلب خود سه حادثه بزرگ را دارد.

 

وی افزود: هر سه رخداد دارای یک روح واحدی هستند و آن روح تقابل با ظلم و حق‌طلبی است. در روز 13 آبان سه حادثه بزرگ در تاریخ کشور رخ داد که شامل، تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه در 13 آبان 43، کشتار دانش‌آموزان در میدان ژاله و دانشگاه تهران در 13 آبان 57 که این روز به نام روز دانش‌آموز نام‌گذاری شد و 13 آبان سال 58 تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان خط امام راحل اشاره کرد.

 

کاشانی‌پور تصریح کرد: هر یک از حوادثی که در این روز به وقوع پیوست در زمان و جایگاه خود از اهمیت بالایی برخورد ار بودند ولی نمی‌توان هیچ یک از حوادث را از نظر اهمیت نسبت به دیگری اولی‌تر دانست؛ چراکه هر کدام در دوره وقوع، تاثیرگذاری خاص خود را داشتند و شرایط را به نحوی تغییر داده‌اند.

 

این مسئول یادآور شد: زمانی ‌که شاه و حامیانش چون آمریکا، در سال 13 آبان امام خمینی (ره) را به جرم مبارزه و مخالفت با کاپیتولاسیون به ترکیه تبعید کردند به خیال خود بین ملت و رهبرشان فاصله ایجاد کرده و روح حسینی در آنان خاموش کرده‌اند ولی غافل از اینکه خود را به خروش ملت ایران گرفتار کرده‌اند.

 

وی تصریح کرد: پس از به خون کشیدن دانش‌آموزان در سال 57 در میدان ژاله تهران، همزمان با اولین سالگرد شهدای این واقعه در سال 58، دانشجویان خط امام به سفارت آمریکا که محل جاسوسی آمریکایی‌ها از ملت ایران بود وارد شدند و این حادثه، سیلی محکمی به صورت آمریکا زده شد.

 

مدیرکل آموزش و پژوهش شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در ادامه گفت: روز 13 آبان روز تبلور خشم ملت در مقابل آمریکا است. دولت آمریکا از زمان تاسیس تا به امروز 52 جنگ را در جهان به راه انداخته است، باید گفت در دنیا هر جا که بوی خیانت، ظلم و خباثت وجود دارد آمریکا یا به‌طور مستقیم و یا غیرمستقیم حامی جنایت بوده است.

 

کاشانی‌پور افزود: ملت ایران پیروان سیدالشهدا (ع) است، ‌این ملت هرگز گردن در مقابل زورگویان خم نخواهد کرد آمریکا حامی شاه بود اما شاه نتوانست بیشتر از 37 سال دوام بیاورد اما جمهوری اسلامی از روز اول با وجود دشمنی‌های مختلف آمریکا و حامیانش مواجه بود ولی امروز در چهلمین سال پیروزی انقلاب قرار دارد.

 

وی خاطرنشان کرد: ملت ایران از هیچ چیز هراسی ندارد؛ چراکه درس آزادگی را از مکتب امام حسین (ع) گرفته است و نشان آن شهدای نوجوانی هستند که در جنگ هشت سال دفاع‌مقدس حضور داشتند، ملت ایران بالاترین عزت و محبوبیت را در جهان دارد و این جایگاه موجب شکست و ترس آمریکا از ایران شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: