• یکشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-3091-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

انتظار بی‌پایان برون‌قشلاقی‌ها برای تامین اعتبار پروژه آب‌رسانی


رئیس آبفار ماه‌نشان گفت: پروژه آب‌رسانی برای برون‌قشلاقی‌ها و قره‌گلی‌ها همچنان منتظر تامین اعتبار است.

 

محمدرضا لطفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان این‌که خوشبختانه در حال حاضر اهالی روستای برون‌قشلاق مشکل چندانی از بابت تامین آب شرب ندارند، اظهار کرد: ایستگاه پمپاژ مجتمع برون‌قشلاق و قره‌گل نیمه تمام است و در صورتی که تامین اعتبار شود، تاثیر زیادی روی آبادانی و تامین آب شرب این دو روستا می‌گذارد. البته ایستگاه تا پایان پارسال با صرف 120 میلیون تومان اعتبار تکمیل شد و مقرر است که امسال به تاسیسات برق‌رسانی تجهیز شود.

 

این مسئول با بیان این‌که آب روستای برون‌قشلاق لب‌شور است و از یک حلقه چاه استیجاری تامین می‌شود، ادامه داد: وضعیت تامین اعتبار پروژه مذکور هنوز مشخص نیست و آبفار در پی ساماندهی امور است. البته مقرر است که 30 میلیون تومان نیز از محل خودیاری روستاییان تامین شود ولی هنوز مبلغی به دست ما نرسیده است.

 

وی با بیان این‌که منابع تامین آب‌شرب در روستاهای وهران، قره‌دره و قره‌باتلاق نیز چاه است و تحت تاثیر خشکسالی قرار گرفته است، افزود: متاسفانه به خاطر خشکسالی‌های چند سال گذشته و متعاقب آن کاهش بارندگی در سال آبی جاری، بسیاری از منابع محلی آب شهرستان تحت تاثیر خشکسالی قرار گرفته‌اند و با کمبود شدید ذخیره آب مواجه‌اند.

 

لطفی خاطرنشان کرد: علاوه بر روستاهایی که با قطعی آب شرب دست و پنجه نرم می‌کنند و به صورت سیار آب‌رسانی می‌شوند، بیش از 20 روستای تحت پوشش آبفار ماه‌نشان چاره‌ای ندارند جز این‌که قطعی کامل آب و یا جیره‌بندی آب شرب را بپذیرند. برای مقابله با کمبود آب شرب در روستاهای مذکور، باید اعتبارات عمرانی از محل حوادث و مدیریت بحران استان تامین شود تا بتوان با اجرای عملیات و پروژه‌های عمرانی جدید، تا حدی مشکل تامین آب این مناطق را رفع کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: