• جمعه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 968-2785-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

مسئول امور روحانیون در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان:

بزرگ‌ترین منکر در جامعه، فراموشی خود منکر است


مسئول امور روحانیون در سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان گفت: امروز بزرگ‌ترین منکر در جامعه، فراموشی و غافل شدن از خود منکر است، به‌ طوری‌ که افراد به راحتی از کنار فساد عبور می‌کنند و از عمل به واجبات غافل شده‌اند.


حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از فرایض مهم دینی محسوب می‌شود که ائمه‌اطهار (ع) به دلیل اهمیت این فریضه احادیث و روایاتی مهمی نیز نقل کرده‌اند.


وی افزود: خداوند در سوره توبه آیه 71 می‌فرماید: «و مردان و زنان مؤمن همه یاور و دوستدار یکدیگرند، خلق را به کار نیکو وادار و از کار زشت منع می‌کنند و نماز به پا می‌دارند و زکات می‌دهند و حکم خدا و رسول او را اطاعت می‌کنند، آنان را البته خدا مشمول رحمت خود خواهد گردانید، که خدا صاحب اقتدار و درست کردار است» .


موسوی تصریح کرد: خداوند در آیه 71 سوره توبه به اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرده و این عمل را در کنار سایر واجبات قرار داده است که این نشان از اهمیت این فریضه الهی دارد .

 

وی یادآور شد: شخصی که قصد عمل به امر به معروف و نهی از منکر دارد باید از ویژگی‌های مهمی برخوردار باشد نخست؛ شناخت فرد از عامر و ناهی است دوم، فرد باید خود عامل کننده به امر به معروف و نهی از منکر باشد سوم، شخص باید مخاطب شناس باشد و آگاهی کامل از زمان، مکان و سطوح مختلف داشته باشد .


این مسئول خاطرنشان کرد: پیامبر گرامی اسلام (ص) می‌فرمایند: امر به معروف و نهى از منكر نكند مگر كسى كه سه خصلت در او باشد، در امر و نهى خود مدارا كند، در امر و نهى خود ميانه‌روى نمايد و به آنچه امر و نهى مى‌‌كند، دانا باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: