• دوشنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-3691-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره استاندارد ابهر:

هنگام خرید خانه از وجود تاییدیه آسانسور مطمئن شوید


رئیس اداره استاندارد شهرستان ابهر گفت: در هنگام خرید واحدهای مسکونی تجاری و اداری از وجود تاییدیه ایمنی آسانسور اطمینان حاصل کنیم.

 

امیر حاجی‌قربانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: به‌منظور تسهیل در ارائه خدمات به عموم مردم شهرستان ابهر، شعبه یکی از شرکت‌های فعال در زمینه بازرسی آسانسورها و مورد تایید سازمان ملی استاندارد ایران در محل اداره استاندارد شهرستان ابهر تاسیس و راه‌اندازی شد. بعد از این متقاضیان دریافت تاییدیه ایمنی و کیفیت آسانسور می‌توانند با حضور در دفتر این شرکت در اداره استاندارد ابهر نسبت به تشکیل پرونده و ارائه مدارک جهت انجام بازرسی از دستگاه آسانسور منصوبه اقدام کنند.

 

رئیس اداره استاندارد شهرستان ابهر گفت: عملکرد و ایمنی دستگاه آسانسور مشمول مقررات استاندارد اجباری بوده و امور مربوط به بازرسی و صدور گواهی ایمنی و کیفیت آسانسور به شرکت‌های بازرسی دارای تایید صلاحیت از سازمان ملی استاندارد ارجاع داده می‌شود.

 

وی افزود: گواهی ایمنی و کیفیت صادره توسط شرکت‌های بازرسی فنی تایید صلاحیت شده و تاییدیه‌هایی که بر مبنای آن توسط ادارات استاندارد صادر می‌شود، دارای اعتبار یک ساله بوده و لازم است آسانسورها حین بهره‌برداری تحت سرویس و نگهداری مستمر ماهیانه توسط نصابان مجاز قرار گرفته و به منظور حصول اطمینان از برقراری شرایط استاندارد به صورت سالیانه توسط شرکت‌های بازرسی فنی تایید صلاحیت شده، بازرسی ادواری شوند.

 

حاجی‌قربانی با تاکید بر اینکه در هنگام خرید واحدهای مسکونی تجاری و اداری از وجود تاییدیه ایمنی آسانسور اطمینان حاصل کنیم، خاطرنشان کرد: در صورت عدم انجام سرویس و نگهداری مستمر و بازرسی سالیانه مسئولیت مستقیم حوادث و سوانح احتمالی بر عهده مالکان و مدیران ساختمان‌های دارای آسانسور است.

 

رئیس اداره استاندارد شهرستان ابهر با اشاره به اینکه خوشبختانه طی یک‌ سال گذشته حادثه‌ای در زمینه بهره‌برداری از آسانسور در شهرستان رخ نداده است، تصریح کرد: شهروندان و بهره‌برداران آسانسور در صورت هرگونه شکایت‌ می‌توانند مراتب را جهت پیگیری در سامانه 1517 درج کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: