• دوشنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-3784-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

/وقتی صادرات چاقو نیازی به دریافت مجوز ندارد/

سایه همای سعادت بر سر چاقوی زنجان افتاد


مدیرکل گمرک استان زنجان گفت: بر اساس مصوبه هیئت دولت، صادرات چاقو و صنایع مربوط به آن به خصوص قمه و شمشیر نیازی به دریافت مجوز ندارد.

 

حمید احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در سال‌های گذشته صادرات چاقو و صنایع زیرمجموعه آن ممانعت قانونی نداشت ولی نیازمند دریافت مجوزها و انجام تشریفات‌هایی از سوی وزارت دفاع برای انجام صادرات بود ولی در حال حاضر با تصویب قانونی توسط هیئت دولت، نیاز به دریافت هرگونه مجوز برای صادرات چاقو برداشته شد.

 

این مسئول ادامه داد: با تصویب این قانون دیگر نیازی به دریافت مجوز از وزارت دفاع برای صادرات چاقو به خصوص قمه و شمشیر نیاز نبوده و این فرصتی مناسب برای استان زنجان است؛ چراکه استان زنجان قطب تولید چاقو، قمه و شمشیر به عنوان صنایع دستی است و می‌تواند از این فرصت پیش‌آمده بهترین استفاده را بکند.

 

وی افزود: در حال حاضر صادرات قمه، شمشیر و چاقو از گمرک آزاد شد و همه صادرکنندگان می توانند بر اساس بازاریابی که خود انجام می‌دهند، محصولات خود را به بازار مقصد صادر کنند و صادرکنندگان می‌توانند کالای خود را از طریق پنجره واحد جامع گمرکی اظهار و صادر کنند.

احمدی با اشاره به امکان صادرات چاقو، قمه و شمشیر از گمرک زنجان، خاطرنشان کرد: صادرکنندگان می‌توانند کالای خود را از طریق گمرک استان زنجان اظهار کنند و فرآیند و تشریفات صادرات را توسط گمرک استان زنجان انجام دهند؛ چرا که ین امر سبب می‌شود سرعت در امور صادراتی کالاها افزایش یافته و پس از آن این کالاها در مرز، فقط به صورت اجمالی کنترل می‌شود که امری معمول است.

 

مدیرکل گمرک استان زنجان یادآور شد: اداره‌کل گمرک استان زنجان به دنبال آن است که حداکثر تسهیلات را در اختیار صادرکنندگانی که کالاهای خود را از طریق این گمرک اظهار می‌کند، ارائه کند به طوری که گمرک زنجان در حوزه صادراتی، بسته‌های حمایتی دارد که این بسته ها در اختیار واحدهای تولیدی قرار می‌گیرد. همچنین گمرک خدمات شبانه‌روزی از جمله ارزیابی کالا در محل را به صادرکنندگان از گمرک زنجان، ارائه می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: