• دوشنبه ۱۵ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-3984-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان:

توان تولیدی گوسفند افشاری اصلاح شده در زنجان، بالاتر از گوسفندان وارداتی است


معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان گفت: نژاد‌های گوسفندی وارد شده به کشور امکان رقابت با گوسفند افشاری اصلاح نژاد شده در زنجان را ندارند و توان تولیدی گوسفند افشاری اصلاح شده در زنجان، بالاتر از گوسفندان وارداتی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، رحمان رستم‌خانی در جمع خبرنگاران با تاکید بر این‌که ژن مرغوب موجود در این دام‌ها علاوه بر چند قلوزایی، از سرعت رشد بیش از 550 گرم در روز برخوردار است، اظهار کرد: عملیات اصلاحی بر روی گوسفند افشاری در استان زنجان باعث کاهش قابل قبولی از حجم دنبه و بهبود ضریب تبدیل غذایی آن شده است و وجود صفات شیرآوری، به دام این امکان را می‌دهد که شیر مورد نیاز برای سه بره را تامین کند.

 

این مسئول با بیان این‌که حداکثر امکان چند قلوزایی نژادهای وارداتی در شرایط کاملا بسته و به صورت پرورش صنعتی در ایران، سه قلو در هر زایمان است، ادامه داد: گوسفند افشاری اصلاح شده در شرایط غیرصنعتی و در محیط روستایی در هر زایمان بیش از سه بره متولد می‌کند. همچنین شیردهی بیش از دو بره در نژادهای وارداتی در سیستم پرورش کاملا صنعتی در ایران وجود ندارد درحالی که گوسفند افشاری اصلاح شده در شرایط روستایی به راحتی تا سه بره را شیر داده و درکنار خود نگه می‌دارد.

 

وی افزود: رشد روزانه در گوسفندان وارداتی، در سیستم کاملا بسته و صنعتی با جیره غذایی بالانس شده به حداکثر 450 گرم در روز می‌رسد، در حالی که گوسفند افشاری اصلاح شده از میانگین سرعت رشد بالای 550 گرم در روز و در شرایط غیر صنعتی برخوردار است. علاوه بر این، ضریب تبدیل غذایی گوسفندان وارداتی در سیستم پرورش صنعتی در حدود 5 تا 6.5 (پنج تا شش و نیم) کیلوگرم است و همین ضریب در گوسفند افشاری اصلاح شده در محیط غیر صنعتی وجود دارد.

 

رستم‌خانی خاطرنشان کرد: گوشت گوسفندان وارداتی به خوشمزگی گوشت گوسفند افشاری نیست و در مقایسه با گوشت افشاری بازارپسندی پایین‌تری دارد. دلیل اصلی آن را نیز می‌توان در حفظ خلوص خونی بالای 97 درصدی در گوسفند افشاری اصلاح شده عنوان کرد؛ در واقع گوسفندان وارداتی عملا توان تعلیف و چرا در شرایط مرتعی ایران را ندارند و این دام‌ها را باید به صورت خالص و در سیستم پرورش صنعتی نگه‌داری کرد. در حالی که گوسفند افشاری اصلاح شده به راحتی از امکان تعلیف و چرا در مراتع و مناطق مختلف استان و کشور برخوردار است.

 

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان زنجان تصریح کرد: غالب گوسفندان وارداتی (به غیر از گوسفند نژاد آواسی) دم دار بوده و در زمان قوچ‌اندازی با میش‌های دنبه‌دار، توان جفت‌گیری طبیعی را ندارند، درحالی که در گوسفند افشاری اصلاح شده این مشکل وجود ندارد؛ در واقع تنها ویژگی برتر که گوسفندان وارداتی دارند و هنوز در گوسفند افشاری اصلاح شده به صورت کامل اجرا نشده است، فحلی دائمی آن‌ها است. این ویژگی هم به این خاطر است که تعداد واحدهای صنعتی پرورش گوسفند داشتی در کشور انگشت‌‌شمار است و درحال حاضر امکان استفاده عموم گوسفندداران وجود ندارد.

 

این مسئول تاکید کرد: البته گله ایستگاه تحقیقات گوسفند افشاری استان از این ویژگی برخوردار است و انتقال این صفت به سایر گله‌های تحت پوشش استان نیز در حال انجام است. همچنین در این زمینه کارهای تحقیقاتی و تکمیلی مشترکی بین سازمان جهاد کشاورزی و دانشگاه زنجان درحال اجرا است.

 

وی یادآور شد: از آن‌جایی که در سنوات اخیر استقبال پرورش‌دهندگان گوسفند کشور برای نگه‌داری خالص گوسفندان وارداتی رو به کاهش است، به نظر می‌رسد که با یک برنامه اصلاح نژادی می‌توان توان تولیدی گوسفندان بومی مناطق مختلف کشور را ارتقا داد تا کشور در آینده از لحاظ تامین گوشت قرمز دچار مشکل نشود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: