• سه شنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-4584-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکید کرد:

بانک‌ها مکلف به پرداخت تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن روستایی


معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بانک‌ها مکلف به پرداخت تسهیلات طرح ویژه به‌سازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی هستند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، هادی درفشی ظهر امروز در حاشیه افتتاح مسکن طلاب هیدج در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای ۳۸ هزار روستای بالای ۲۰ خانوار طرح هادی تهیه کرده که تاکنون تهیه طرح هادی در ۹۸ درصد آن روستاها به پایان رسیده است.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه اجرای طرح‌های هادی به منابع بیشتری نیاز دارد، ادامه داد: کمبود منابع سبب کند شدن روند اجرای طرح‌ها شده که البته در ۴۲ درصد از روستاها این طرح اجرا شده است.

 

وی افزود: امیدواریم با جذب منابع مالی و تخصیص بیشتر منابع، سرعت بیشتری در روند اجرای طرح‌های هادی ایجاد شود.

 

درفشی با اشاره به اینکه طرح ویژه به‌سازی مسکن‌های روستایی از سال ۸۴ آغاز شده است، خاطرنشان کرد: پیش از سال ۸۴ نیز برنامه مقاوم‌سازی مسکن‌ها اجرا می‌شد اما گستردگی برنامه‌های کنونی را نداشت و در حال حاضر مقاوم‌سازی سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکن روستایی در کشور در دستور کار قرار دارد و کارهای اجرایی بهسازی و نوسازی یک میلیون و ۸۰۰ هزار خانه روستایی انجام شده و مقاوم‌سازی بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد نیز به اتمام رسیده است.

 

معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تصریح کرد: امسال نیز مجوز مقاوم‌سازی ۲۰۰ هزار واحد روستایی از طرف دولت و مجلس به بنیاد مسکن ابلاغ شده و انتظار داریم سیستم بانکی توجه بیشتری به این حوزه به خرج داده و منابع بیشتری را در اختیار بنیاد مسکن قرار دهد.

 

وی، مبلغ تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن روستایی برای هر واحد را ۲۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: برای متقاضیانی که در تامین منابع مالی با مشکل مواجه باشند مبالغی نیز از حساب ۱۰۰ امام خمینی (ره) کمک می‌شود.

 

درفشی با اشاره به اینکه بانک‌ها مکلف به پرداخت تسهیلات طرح ویژه به‌سازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی هستند، اظهار کرد: دولت اصل و سود بانک‌ها را تضمین کرده و انتظار ما بر این است که متقاضیان نیز وجوه را تا تاریخ مقرر بازگردانند تا این فرصت برای دریافت تسهیلات به افراد دیگر نیز فراهم شود.

 

این مسئول با اشاره به پروژه‌های مسکن شهرستان ابهر، عنوان کرد: امروز از پروژه ۱۰۴ واحدی خیرساز ابهر بازدیدی به عمل آمد که کارهای آن به اتمام رسیده و با نصب انشعابات تا یک ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسد. همچنین پروژه ۶۴ واحدی طلاب هیدج و ۲۱ واحد مسکن محرومان نیز امروز مورد بهره‌برداری قرار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: