• پنجشنبه ۱۸ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 968-2985-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

تاریخ همواره تکرار می‌شود


هشت سال جنگ تحمیلی میراث مهم ارزشی و فرهنگی کشورمان محسوب می‌شود که درس خود را از تاریخ عاشورا گرفته بود، تاریخ باشکوهی که همواره در حال تکرار بوده است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، در حادثه کربلا حضرت عباس (ع) زمانی‌ که تشنگی اهل حرم را مشاهد کرد از امام حسین (ع) اجازه برای آورن آب از نهر علقمه را گرفت که در ادامه با خباثت و کینه‌ورزی دشمنان اهل‌بیت (ع) در میانه راه به شهادت رسیدند، رزمندگان هشت سال جنگ تحمیلی راه و نشان خود را از مکتب سیدالشهدا (ع) گرفته بودند و تاریخ عاشورا را با مردانگی و عزت‌خواهی تکرار کردند.


به خاک عراق منطقه بوالفتح رسیده بودیم. دیگر خبری از تیرهوایی عراقی‌ها نبود. از این پیشروی و کسب پیروزی خوشحال بودیم.  پس از سپری شدن چند ساعت دیدیم خبری از مهمات نیست. نگرانی کل وجودمان را گرفته بود و کم‌کم امیدمان را از دست می‌دادیم. حرف‌های بچه‌ها شروع شد .


نکنه مهمات تا فردا نرسد.


یا زهرا (س)! خدا کنه محاصره نشیم.


این حرف‌ها به گوش عباس، رحیم و فرمانده عملیات رسید. عباس با ناراحتی پیش بچه‌ها رفت و گفت: تا چند ساعت قبل می‌گفتید خدا را شکر توانستیم پیشروی کنیم. اما حالا اینقدر ناامید شده‌اید و همه چیز را از یاد برده‌اید. بچه‌ها با شنیدن حرف‌های عباس خجل زده سر به زیر انداختند.


در این میان یکی از بچه‌ها تیر خورده بود و خونریزی شدیدی داشت.  وقتی عباس چشمش به او افتاد کنارش رفت گفت: خونریزی‌ات از کی شدید شده؟  گفت: چیزی نیست. یک خراش کوچیکه.  دوستش گفت: عباس آقا! به خاطر تشنگی خونریزیش شدید شده.  عباس وقتی به لبان ترک خورده بچه‌ها نگاه کرد نتوانست طاقت بیاورد. قمقمه‌ همه بچه‌ها را گرفت و به فرمانده گفت: چند کیلومتر عقب‌تر یک دریاچه کوچک است. اگر اجازه بدهید بروم برای بچه‌ها آب بیاورم.


هر طوری بود بالاخره فرمانده را راضی کرد.


چند متری دور نشده بود که خمپاره منفجر شد و ترکشش به دست عباس خورد. تا خواستم عقب بروم صدایش آمد: هیچ اتفاقی نیفتاده، زنده‌ام.  بلند شد و به راه خود ادامه داد بعد از چند دقیقه دیگر خمپاره دیگر شلیک شد اما اینبار خمپاره به عباس اصابت کرد.


شهید عباس رحیمی‌اصل در دوم خردادماه سال 47 در روستای خاتون کندی از توابع شهرستان ایجرود متولد شد. وی در لباس پاسداری زمانی که 19 سال سن داشت در منطقه بوالفتح عراق در ششم شهریور سال 66 بر اثر اصابت ترکش به سر و کتف به شهادت رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: