• سه شنبه ۱۶ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-4984-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکید کرد:

توسعه زیرساخت حمل و نقل؛ نیاز رونق گردشگری روستایی


معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: رونق گردشگری روستایی نیازمند توسعه زیرساخت بخش حمل و نقل است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، هادی درفشی شامگاه امروز در حاشیه افتتاح خانه مقاوم‌سازی شده در روستای گمش‌آباد، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مردم علاقه زیادی دارند که به روستا سفر کرده و از مواهب طبیعی و امکانات موجود در آن بهره‌مند شوند و با وجود این پتانسیل، معرفی روستاهای گردشگری به گردشگران داخلی و خارجی سبب ایجاد فرصت‌های شغلی می‌شود و می‌توان با عرضه کالاها و تولیدات روستائیان، زمینه ایجاد اشتغال پایدار را فراهم کرد.

 

 

این مسئول ادامه داد: ایجاد فرصت‌های شغلی در روستاها در دستور کار قرار دارد و بر اساس برنامه‌ریزی‌های گسترده توسعه گردشگری روستاها در سال‌های آینده به طور جدی پیگیری می‌شود.

 

وی، تکالیف بنیاد مسکن برای بهسازی محیط روستاهای هدف گردشگری را ۳۰۰ مورد دانست و افزود: امیدواریم بتوانیم با تخصیص منابع بیشتر، فرصت بوم‌گردی را در روستاها فراهم کنیم.

 

درفشی با تاکید بر ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه گردشگری و ایجاد اشتغال پایدار در روستاها، خاطرنشان کرد: در بخش گردشگری دو وام به متقاضیان اعطا می‌شود که یکی به خانه‌های روستایی و دیگری به اقامتگاه‌های بوم‌گردی اختصاص دارد و مبلغ آن معادل ۲۰ میلیون تومان است. همچنین باید متولیان حوزه گردشگری نیز منابعی را برای توسعه بوم‌گردی اختصاص دهند؛ چرا که گردشگران برای استفاده از هر مکانی به اقامت‌گاه مناسب برای استراحت و غذای مطلوب نیاز دارند‌.

 

معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، یادآور شد: ایران دارای جغرافیای گوناگون، از جمله طبیعت‌های جنگلی، خشک، تپه‌ماهور، کویر و سایر موارد است و همانگونه که در همه جای دنیا از این ظرفیت‌ها برای درآمدزایی استفاده می‌کنند و باید تشکیلاتی هدفمند برای عرضه تولیدات کشاورزی و صنایع‌دستی، غذاهایی سنتی و افزایش درآمد پایدار روستاییان ایجاد شود.

 

وی با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل برای رونق گردشگری نیاز است، تصریح کرد: در این زمینه باید امکانات بهداشتی خوبی نیز در روستاها فراهم شود. همچنین در برنامه ششم توسعه ۳۰۰ روستا برای توسعه پایدار هدف‌گذاری شده و این برنامه برای روستاهای دارای بافت تاریخی، بافت با ارزش و طبیعت خوب، متناسب با ظرفیت‌ها و شرایط اقلیمی مناطق مختلف، شناسایی و اجرایی می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: