• چهارشنبه ۱۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-4891-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

مدیرکل دفتر فنی و عمران استانداری زنجان تاکید کرد:

ضرورت توجه بیشتر به استفاده از ظرفیت بخش خصوصی توسط شهرداری


مدیرکل دفتر فنی استانداری زنجان گفت: شهرداران باید از فرصت‌های سرمایه‌گذاری و بخش خصوصی برای توسعه و آبادانی شهرهای خود استفاده کنند.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، اسرافیل نیازی شامگاه دیروز در جلسه عالی سرمایه‌گذاری شهرستان خرم‌دره که در شهرداری برگزار شد، اظهار کرد: در گذشته شهرداری‌ها به صورت درآمد هزینه‌ای اداره می‌شدند و شهرداران هزینه خدمات دادن بر اساس درآمد کسب شده را داشتند اما امروز برای ایجاد رفاه بیشتر افزایش درآمد ضروری است.

 

وی با تاکید بر ضرورت بهره‌گیری از خرد جمعی برای پیشرفت و آبادانی شهرستان، اظهار کرد: شهرداران باید زمینه حضور سرمایه‌گذاران داخلی و حتی خارجی را در حوزه شهری فراهم کنند.

 

مدیرکل دفتر فنی استانداری زنجان با اشاره به اینکه رشد شهرها و افزایش نیازهای خدماتی در شهرها نیازمند جذب منابع اعتباری و سرمایه‌گذاری است، تصریح کرد: با توجه به ضرورت تغییر ساختار درآمد شهرداری‌ها استفاده از سرمایه‌های بخش‌ خصوصی و مردمی با مشارکت شهرداری‌ها باید به طور جدی در راس برنامه مدیران شهری قرار گیرد.

 

این مسئول، اجرای پروژه‌های سرمایه‌گذاری را در شهر خرم‌دره ضروری دانست و افزود: استانداری از همه سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی حمایت جدی خواهد کرد.

 

در ادامه این جلسه نیز شهردار خرم‌دره تاکید کرد: یکی از برنامه‌های اصلی شهرداری خرم‌دره جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای توسعه و عمران هر چه بیشتر شهر است.

 

عبدالعلی قاسم‌پور با بیان اینکه جذب سرمایه‌گذار و جذب اعتبارات لازم از برنامه‌های اساسی شهرداری خرم‌دره در سال‌جاری است، خاطرنشان کرد: یکی از ضعف‌های اساسی حوزه مدیریت شهرداری‌ها نبود برنامه کنترل بودجه است که باید مدیریت شود.

 

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات در مقابل اخذ عوارض پایدار از مردم برای تامین منابع مالی از برنامه‌های اولیه شهرداری‌ها است، یادآور شد: با جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی و وضع قوانین برای سرعت کارهای اداری می‌توان رفاه اجتماعی بیشتری را برای شهروندان ایجاد کر‌د.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: