• چهارشنبه ۱۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-3086-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان:

بازدید همگانی از مراکز فنی و حرفه‌ای، فرصتی برای توسعه مهارت‌آموزی است


مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: بازدید همگانی از مراکز فنی و حرفه‌ای که از 20 تا 25 آبان‌ماه برگزار خواهد شد، فرصتی برای توسعه آموزش‌های مهارت‌آموزی است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمدرضا انصاری ظهر امروز در نشست خبری اظهار کرد: فراگیری آموزش‌های مهارتی گامی در راستای رسیدن به اشتغال است و با توجه به اینکه بیکاری در جامعه کنونی یکی از معضلاتی است که تبعات منفی زیادی بر جامعه تحمیل می‌کند، بر همین اساس با رویکرد جدی‌تر باید وارد زمینه آموزش‌های مهارتی شویم.

 

وی برنامه بازدید همگانی از مراکز فنی و حرفه‌ای را یکی از فرصت‌های خوب برای آشنایی با رشته‌های ارائه شده توسط فنی حرفه‌ای برای عموم مردم عنوان کرد و افزود: این طرح یک برنامه سراسری است که از 20 تا 25 آبان برگزار می‌شود و عموم مردم با حضور در مراکز آموزش‌های فنی و حرفه‌ای می‌توانند از نزدیک با دوره‌های ارائه شده آشنا شوند.

 

انصاری با بیان اینکه به ثمر نشستن دوره‌های همگانی نیاز به مشارکت همه دستگاه‌های ذی‌ربط دارند، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته طی روزهای آینده اولین شورای مهارت‌آموزی با هدف ایجاد زیرساخت‌ها و یکپارچه سازی آموزش‌های مهارتی در استان با رویکرد جلوگیری از موازی‌کاری برگزار خواهد شد.

 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: برگزاری دوره‌های آموزش مهارتی در مراکز جوار دانشگاه یکی از رویکردهای جدی در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای است که این مسئله در سطح استان نیز با جدیت در دستور کار قرار دارد و تاکنون اقدامات خوبی در این زمینه صورت گرفته است.

 

انصاری خاطرنشان کرد: اولین مرکز در دانشگاه سما راه‌اندازی شد و مرکز جوار دانشگاه زنجان نیز فعال است و مرکز جوار دانشگاه آزاد زنجان نیز در مراحل پایانی خود قرار دارد که این مراکز با مدیریت خود دانشگاه و مبنی بر ارتقای شایستگی مهارتی دانشجویان ایجاد شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: