• جمعه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 968-3085-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

شهدا، انسان‌هایی که دیگر تکرار نمی‌شوند


در تاریخ انسان‌هایی بوده و هستند که به واسطه عمل و رفتارشان دیگر تکرار نمی‌شوند، انسان‌های خوب یا بد، هر دسته الگویی مهم برای نسل‌هایی دیگر هستند.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، یک روز همراه شهید حمید گیلک و چند نفر از بچه‌ها، به دزفول رفتیم، بعد از گشت و گذار کوتاهی در شهر، سری هم به حمام عمومی زدیم تا دوش بگیریم.


حمید شوخ طبع بود و از هر فرصتی برای شیرین کاری‌هایش استفاده می‌کرد. در حمام هم به زبان ترکی، سر به سر متصدّی حمام گذاشته بود. پیرمرد بیچاره که زبان ترکی نمی‌دانست، از بلبل زبانی‌های حمید گیج شده بود، می‌خندید و می‌گفت: «تو هم منو دست انداختیا ! ».


بعد از حمام، برای ناهار به چلوکبابی رفتیم. در راه بازگشت به پادگان، حمید متوجه شد که چلوکبابی، کمتر از نرخ معمول از ما پول گرفته است، خواست برگردد تا باقی پول را بدهد یکی از بچه‌ها گفت: «حالا چه عجله‌ای داری؟ بالاخره که گذرت به دزفول می‌افتد بعداً پولشو پرداخت می‌کنی . »


حمید قبول نکرد و گفت: اگه الان، حسابمو پاک نکنم، بعداً فرصت نمیشه و حق مردم به گردنم می‌ماند.  پس همان لحظه به دزفول بازگشت و بقیه حساب چلوکبابی را تسویه کرد.  درست چند روز بعد از آن ماجرا، حمید گیلک به شهادت رسید.  حمید گیلک در مدت حضور شش ساله‌اش در جبهه در تمام عملیات‌های پرفتوح شرکت داشت، وی در عملیات والفجر ۸ در بهمن ماه ۱۳۶۴ به شهادت رسید.


راوی: جهانبخش کرمی


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: