• جمعه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-5384-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

تولید بیش از 25 تن ماهی در قفس در استان زنجان


مدیر امور شیلات سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان از تولید بیش از 25 تن ماهی در قفس در سطح استان خبر داد.


منصور حقی‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: در حال حاضر 6 قفس پرورش ماهی در سد خندق‌لو (شهرستان ماه‌نشان)، 2 قفس در سد حسن‌ابدال (شهرستان زنجان)، 2 قفس در سد توده‌بین (شهرستان ابهر) و 15 قفس در سد بویین (شهرستان سلطانیه) با ظرفیت اسمی تولید 1.5 تن ماهی برای هر قفس مستقر است.


این مسئول با بیان این‌که طول دوره پرورش ماهی در هر قفس 5 تا 6 ماه است، ادامه داد: خوشبختانه طی آخرین دوره برداشت، از سد خندق‌لو 9 تن، از سد توده‌بین 1.5 تن و از سد بویین 15 تن ماهی برداشت شده است. این در حالی است که سد خندق‌لو به تولید ماهیان گرمابی و سایر سدها به تولید انواع ماهیان سردابی و قزل‌آلا اختصاص دارد.


وی همچنین با بیان این‌که تولیدکننده سد حسن‌ابدال هنوز ماهیان خود را برداشت نکرده است، تصریح کرد: از ظرفیت سد کینه‌ورس ابهر و تهم نیز می‌توان برای پرورش ماهی در قفس بهره گرفت ولی از آن‌جایی که این سدها برای تامین آب شرب مورد استفاده قرار می‌گیرند، نمی‌توانند مجوز پرورش ماهی بگیرند. این در حالی است که اگر پرورش ماهی در قفس هر سال و به صورت مستمر انجام شود، بدون شک سودآور خواهد بود و ارزش اقتصادی بالایی دارد.


مدیر امور شیلات سازمان جهادکشاورزی استان زنجان با اشاره این‌که هزینه‌های جاری برای تولید هر تن ماهی در قفس، حداقل 7 تا 8.5 میلیون تومان است، گفت: رهاسازی بچه ماهی در قفس، اواخر اسفندماه و یا اوایل بهار و زمانی صورت می‌گیرد که یخ سطح آب شکسته شده و دمای آب بالای 5 تا 6 درجه باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: