• پنجشنبه ۱۸ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 968-3185-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

امام جمعه سلطانیه:

امام حسین (ع)، چراغی است که هرگز خاموش نخواهد شد


امام جمعه سلطانیه گفت: پس از گذشت 14 قرن با مشاهده خیل عظیم جمعیت 25 میلیونی در اربعین حسینی، نشان از زنده بودن قیام امام حسین (ع) دارد و حضور شیعیان بیانگر وحدت ناگسستنی آنان در برابر دشمنان حکایت است.


حجت‌الاسلام محمد نوری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: اربعین امام حسین (ع) از اهمیت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، به‌ طوری‌ که امام حسن عسگری (ع) یکی از نشانه‌های مومن واقعی را در زیارت اربعین سیدالشهدا (ع) معرفی کرده‌اند.


وی افزود: پیاده‌روی اربعین نماد جاودان در زنده نگه داشتن قیام امام حسین (ع) است که در این مسیر شیعیان بیعتی مجدد با سیدالشهدا (ع) برای مبارزه با ظلم و تبعیض می‌بندند.


نوری تصریح کرد: وحدت یکی از مهم‌ترین ارکان در پیروزی مسلمین در برابر دشمنان محسوب می‌شود، پیاده‌روی اربعین تجلی وحدت و محبت شیعیان است، به‌ طوری‌ که این وحدت دشمنان را همواره به ترس و ناکامی کشانده است.


وی یادآور شد: در مراسم پیاده‌روی اربعین شاهد حضور بیش از 20 میلیون محب اهل‌بیت (ع) هستیم که حضور در این مراسم تنها اختصاص به شیعه و سنی ندارد، بلکه شاهد حضور اقلیت ادیان و انسان‌های آزاده و ظلم‌ستیز در اربعین هستیم.


نوری افزود: پیاده‌روی اربعین حسینی را با توجه به داشتن ظرفیت‌های بالقوه‌ای می‌توان از ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی، دینی و غیره بررسی کرد که هر یک از جایگاه مهمی برخوردار است و باید به درستی در جامعه تبیین و ترویج شود.


امام جمعه سلطانیه خاطرنشان کرد: مسئولان فرهنگی کشور باید با شناسایی ظرفیت‌های مهم اربعین، برنامه‌های مختلفی را تبیین و اجرا کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: