• جمعه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-3186-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری محقق شد؛

انتخاب کتاب منتشر شده در جهاددانشگاهی زنجان به عنوان کتاب مرجع


کتاب «بیوفیزیک به زبان ساده» از کتب منتشره در واحد انتشارات جهاددانشگاهی زنجان توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان مرجع دروس بیوفیزیک در مقاطع مختلف تحصیلی انتخاب شد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، کتاب «بیوفیزیک به زبان ساده» از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان مرجع دروس بیوفیزیک در مقاطع مختلف تحصیلی انتخاب شد.


کتاب «بیوفیزیک به زبان ساده» ترجمه دکتر عمران حشمتی از اساتید دانشگاه زنجان بوده و در سال ۹۳ توسط انتشارات جهاددانشگاهی واحد زنجان به چاپ رسیده است.


گفتنی است کتاب «بیوفیزیک به زبان ساده» به چاپ دوم رسیده و نویسنده این کتاب دانیل گولد فارب بوده و قیمت پشت جلد آن ۱۵ هزار تومان است.


بیوفیزیک، علمی میان‌رشته‌ای است که از روش‌ها و نظریه‌های فیزیک جهت مطالعه سامانه‌های زیستی استفاده می‌کند. بیوفیزیک به تمام مراتب سازماندهی زیستی از مقیاس مولکولی تا ارگانیسم‌ها و اکوسیستم‌ها می‌پردازد. تحقیقات زیست‌فیزیکی هم‌پوشانی بسیاری با فیزیک ماده چگال نرم، بیوشیمی، نانو تکنولوژی و مهندسی زیستی دارند.


زیست‌فیزیک را می‌توان پلی بین فیزیک و زیست‌شناسی دانست و این کتاب به ساده‌ترین شکل ممکن پاسخ بسیاری از سئوالات را پاسخ داده است.


همچنین کتاب «مبانی بیوفیزیک» تالیف دکتر خسرو خلیفه از اساتید دانشگاه زنجان به همراه کتاب«بیوفیزیک به زبان ساده»، هر دو از طرف وزارت علوم به عنوان مرجع دروس بیوفیزیک در مقاطع مختلف تحصیلی انتخاب شد.


شایان ذکر است هر دو نگارنده این دو کتاب از اعضای هیئت علمی گروه زیست‌شناسی دانشگاه زنجان هستند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: