• چهارشنبه ۱۷ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-5484-5
  • خبرنگار : 28018
  • منبع خبر : ----

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان:

شهرستان ایجرود می‌تواند الگوی مناسب توسعه یافتگی باشد


معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان گفت: شهرستان ایجرود می‌تواند الگوی مناسب توسعه‌یافتگی باشد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان، فرامرز نیک‌سرشت در شورای اداری شهرستان ایجرود، با بیان اینکه شهرستان ایجرود ظرفیت و پتانسیل‌های بالایی در حوزه‌های مختلف دارد، افزود: شهرستان ایجرود با یکپارچه کردن اراضی کشاورزی، احداث صنایع تبدیلی بخش کشاورزی و تقویت زیرساخت‌های شهری، می‌تواند به عنوان الگوی مناسب توسعه یافتگی در استان معرفی شود.

 

وی اظهار کرد: متاسفانه کشورهای در حال توسعه و توسعه نیافته، در برنامه‌ریزی فضایی و آمایش سرزمین، تنها به توسعه شهرهای بزرگ و کلان‌شهرها متمرکز شده‌اند که همین امر، مشکلات عدیده‌ای را برای این کشورها به همراه داشته است.

 

این مسئول ادامه داد: تمرکز جمعیت بدون کنترل در یک نقطه خاص، پایین آمدن جمعیت در نقاط روستایی، گسست اجتماعی میان لایه‌های انسانی، وجود مشکلات و ناهنجاری‌ها در حاشیه شهرها و شیوع حاشیه‌نشینی، توزیع ناعادلانه ثروت، رشد نامتوازن مناطق و اشتغال ناهمگون در کشور، از جمله آثار سوء برنامه‌ریزی مبتنی بر تمرکز بر کلان‌شهرها است.

 

نیک‌سرشت با بیان اینکه همه مسئولان به نوعی در تصمیم‌گیری، سیاست‌گذاری و اجرای اهداف در حوزه‌های مختلف دخیل هستند، خاطرنشان کرد: مسئولان باید با شناخت ظرفیت‌ها و انتظارات جامعه، برنامه‌ریزی جامعی برای توسعه شهرها و مناطق روستایی داشته باشند.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار زنجان تصریح کرد: در کشورهای توسعه یافته، برنامه‌ریزی مناسبی در جهت رشد متوازن، پایدار و توسعه همه جانبه شهرهای کوچک که حلقه واسطه بین کلان‌شهرها و روستاها هستند، صورت گرفته است.

 

وی با تاکید بر اینکه امروز برنامه‌ریزی برای توسعه، باید از شهرهای کوچک شروع شود، ادامه داد: شهرهای کوچک، باید محلی برای ایجاد و احداث صنایع تبدیلی و مرکزی به منظور بالا بردن توجیه اقتصادی بخش کشاورزی باشند.

 

این مسئول، همچنین عملکرد نظام بانکی استان را مطلوب ارزیابی کرد و ادامه داد: نظام بانکی استان، با حمایت از مراکز صنعتی، تولیدی و کشاورزی با بخشودگی دیرکرد تسهیلات پرداختی و جرائم و با در نظر گرفتن همه اختیارات قانونی، گام‌های ویژه‌ای در راستای توسعه و رونق اقتصادی استان برداشته است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: