• جمعه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 968-5684-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

عضو شورای مرکزی خانه کشاورز ایران مطرح کرد:

تأخیر در پرداخت بهای گندم و باز شدن پای دلالان به بازار فروش


عضو شورای مرکزی خانه کشاورز ایران گفت: با گذشت چند ماه از خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز بسیاری از کشاورزان در استان‌ها، پای دلالان را به بازار فروش گندم گندم‌کاران باز کرده است.

 

نازخند صبحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، با بیان اینکه امسال آمار خرید گندم از کشاورزان 115 هزار و 800 میلیارد ریال است، افزود: به گفته رئیس هیئت مدیره شرکت بازرگانی دولتی ایران تا به امروز حدود 82 هزار و 890 میلیارد ریال به گندم کاران پرداخت شده است.

 

وی تصریح کرد: پرداخت دیرهنگام بهای گندم به کشاورزان موجب کاهش نقدینگی و فقر کشاورزان می‌شود و در نتیجه نمی‌توانند نهاده‌های لازم را برای کشت پاییزه تهیه کنند.

 

این مسئول ادامه داد: پرداخت نشدن به موقع پول کشاورزان موجب می‌شود که دلالان حضور فعال‌تری در بازار داشته باشند و نرخ تضمینی گندم را که 1320 تومان است، از گندم‌کار به جهت نیاز کشاورز به پول به 1180 تومان بخرند.

 

صبحی یادآور شد: تداوم این روند باعث می‌شود تا دلالان عزیزتر از کشاورز تولیدکننده و مردم شود و بدون زحمت، دسترنج کشاورز را به جیب می‌زنند و این پرداخت نکردن به موقع بهای گندم، فرصت‌های ویژه‌ای را برای دلالان و در بسیاری از موارد که همین دلالان، صادرکننده و واردکننده هستند، فراهم می‌کند.

 

عضور شورای مرکزی خانه کشاورز ایران خاطرنشان کرد: به‌جا است مسئولان جهادکشاورزی توجه ویژه‌ و بیشتری به کشاورزان و درآمد آن‌ها داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: