• جمعه ۱۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 968-3385-5
  • خبرنگار : 28002
  • منبع خبر : ----

امام جمعه ابهر:

امنیت امروز کشور در سایه تلاش مرزبانان محقق شده است


امام جمعه ابهر تاکید کرد: امنیت امروز کشور در سایه تلاش و ازخودگذشتگی مرزبانان محقق و میسر شده است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه ابهر با اشاره به شهادت نیروهای مرزبانی، افزود: امروز اگر به اكثر نقاط كشور نگاه كنيم، مى‏بينيم كه امنيت حاصل است و همه مردم به تلاش خودشان ادامه مى‏دهند، دانشجويان درس مى‏خوانند و خانه‏ها و بيرون همه‏جا در امنيت است.

 

وی تصریح کرد: شايد امنيت براى برخى افراد بدين‏گونه معنى شود كه امنيت به‏راحتى ايجاد مى‏شود اما اگر نگاه كنيم در فصل زمستان بيش از هفت ماه مسير برجك‏ها و پاسگاه‏ها بسته شده و گاها مرزبانان بيش از سى يا چهل روز داخل برجك‏ها يا پاسگاه‏ها به‏دور از خانواده و بدون هيچ ارتباطى با خانواده‏هاى خود خدمت مى‏كنند.

 

خطیب نمازجمعه ابهر ادامه داد: اين امنيت در سايه تلاش مرزبانان است كه هم سختى زمستان و هم تابستان را تحمل مى‏كنند و در راستاى مبارزه با همه بدخواهانى كه تلاش براى ناامن كردن مرزها دارند يا تلاش دارند كه خودشان را به داخل شهرها برسانند، تلاش مى‏كنند و مانع از ورود آن‏ها به داخل مرزها مى‏شوند. همه مرزبانان، سربازان ولايت و افرادى هستند كه عاشقانه در مرز تلاش و خدمت مى‏كنند و ياد و خاطرات هشت سال دفاع‌مقدس هنوز در مرزها وجود دارد و باب شهادت و يا ايثارگرى بسته نشده است و رشادت‏ها در رمزها ادامه دارد.

 

رحیمی در ادامه به اتفاقات منطقه اشاره کرد و افزود: آمريكايى‏ها كه همه راهبردهاى خود عليه ايران و جبهه مقاومت را شكست ‏خورده مى‏بينند، در روزهاى اخير در دو عرصه متمركز شده‏اند، يكى تشديد تحريم‏ها عليه ايران و حزب‏الله و ديگرى مداخله در تعاملات منطقه‏اى براى مهار رشد و گسترش روزافزون نفوذ ايران در منطقه و از طرف دیگر از آن‏جا كه برنامه‏هاى آل‌سعود در سوريه، عراق و يمن با شكست كامل مواجه شده، به نظر مى‏رسد حكام رياض دوباره روى لبنان متمركز شده تا اين كشور را قربانى انتقام‏گيرى از حزب‏الله كنند.

 

وی یادآور شد: ظاهراً سعودى‏ها با اين اقدام‏ می‏خواهند يك جو روانى سنگين عليه ثبات لبنان ايجاد كنند و اين مسئله را القا كنند كه تهاجم اسرائيل عليه اين كشور قطعى است تا بدين‏ طريق لبنان را بى‏ثبات كنند و حزب‏الله را تحت فشار قرار دهند. هر چند رهبران حزب‏الله در طول چهار دهه گذشته همواره در دل اين نوع جنگ‏هاى روانى قرار داشته‏اند و به‏ خوبى ياد گرفته‏اند چگونه اقدامات دشمنان را به نتايج مثبت براى خود تبديل كنند و از همه مهم‏تر دائماً به دشمن صهيونيستى خود ديكته كرده‏اند، اگر جنگى را آغاز كنند، قطعاً پايان‏دهنده آن نخواهند بود، بنابراين بايد با آرامش منتظر ماند تا ديد چگونه رهبران حزب‏الله از استعفاى حريرى به‏ عنوان فرصتى براى افزايش و تقويت قدرت خود استفاده خواهند كرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: