• شنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-4991-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

پیاده‌روی اربعین، بزرگ‌ترین مانور قدرت جهان اسلام


رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان خرم‌دره گفت: پیاده‌روی اربعین بزرگ‌ترین مانور قدرت جهان اسلام است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، حجت‌الاسلام علی مقدمی شامگاه دیروز در جمع نمازگزاران مسجد حضرت ابوالفضل (ع) شهرستان خرم‌دره با بیان اینکه نور امام حسین (ع) هرگز در دل‌ها خاموش نخواهد شد، اظهار کرد: پرچم نهضت سیدالشهدا (ع) همیشه در اهتزاز و برافراشته خواھد ماند.


وی با بیان اینکه ما ھر چه داریم از عاشورا و امام حسین (ع) است، افزود: حضرت سیدالشھدا (ع) نور الھی است و این حرکت پرشور و میلیونی مردم در روز اربعین جزیی از انوار الھی بوده که در دل‌ھای محبان اھل‌بیت (ع) روشن شده و در تاریخ اسلام ثبت خواھد شد.


مقدمی با تاکید بر اینکه حضور مردم در راهپیمایی بزرگ اربعین، نشان‌دهنده حب به اهل‌بیت (ع) است، تاکید کرد: مردم با حضور خود به همه جهانیان بیان می‌کنند که ما مردم اهل‌بیت (ع) را دوست داریم و از دشمنان اهل‌بیت (ع) بیزاری می‌جوییم.


این مسئول با تاکید بر اینکه پیاده‌روی اربعین بزرگ‌ترین مانور قدرت جهان اسلام و مکتب مسلمین است، اظهار کرد: راهپیمایی باشکوه اربعین خار چشم دشمنان اسلام است.


حجت‌الاسلام مقدمی با اشاره به اینکه راهپیمایی اربعین حسینی، بهترین و مؤثرترین عامل برای معرفی اسلام حقیقی در جهان است، تصریح کرد: زنده نگه داشتن اربعین، زنده نگه داشتن نهضت عاشورا و کربلا با تمام محتوای نهضت حسینی است.


این مسئول با اشاره به اینکه اربعین حسینی در واقع تداوم واقعه کربلا است، اظهار کرد: با تدبیر الهی خاندان پیامبر (ص) یاد نهضت حسینی برای همیشه جاودانه شد، تا جایی‌که امام حسن عسگری (ع) درباره زیارت امام حسین (ع) در روز اربعین تاکید فرمودند و زیارت امام حسین (ع) در روز اربعین را از علائم مؤمن دانسته‌اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: