• شنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۱
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 968-3785-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

همه برای «رفتن» آمده بودند


آن روز گذشت و کم‌کم خبر عملیات در مقر پیچید، بچه‌ها برای حضور در عملیات روز شماری می‌کردند، یادم هست که دو روز قبل از عملیات بود، من پیش اصغر رفتم، بوی خوش عطر گل محمدی می‌داد.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، شهید اصغر بسطامیان از بچه‌های خوب و ورزیده گردان بود. در شنا و غواصی مهارت خوبی داشت. کم‌حرف بودن از خصوصیات بارزش به شمار می‌رفت. یادم هست که یک هفته پیش از شهادتش، پیش من آمد و گفت: «علی بیا یک قولی به همدیگر بدهیم اگر من شهید شدم آن دنیا برای تو جا نگه می‌دارم تو هم قول بده از برادر کوچکم مصطفی مواظبت کنی و اگر هم تو شهید شدی که برای من در آن دنیا جا نگهدار!»

 

گفتم: «به به! چه عجب! خدا را شکر که بالاخره نمردیم و حرف زدن اصغر آقا را هم دیدیم.»

 

آن روز گذشت و کم‌کم خبر عملیات در مقر پیچید. بچه‌ها برای حضور در عملیات روز شماری می‌کردند. یادم هست که دو روز قبل از عملیات بود. من پیش اصغر رفتم. بوی خوش عطر گل محمدی می‌داد و کاملا آماده برای رفتن بود. گفتم: «اصغر بیا تا کمی با هم قدم بزنیم.» دوتایی داخل نیزار، کنار رود کارون رفتیم.

 

اصغر کم‌کم سر صحبت را باز کرد و گفت: «می‌دانی چیه علی؟ من داداش عبدالله را تو خواب دیدم. گفتم: «ولی اصغر، تو هم اگه شهید شوی خانواده‌ات خیلی تنها می‌مانند. دیگر کسی نیست که اداره‌شان کند. تو بالای سرشان باشی خیلی بهتر است.» اصغر گفت: «خدا کریمه علی!» و آخرش هم پیش برادرش عبدالله رفت.

 

شهید اصغر بسطامیان فرزند محمدحسین برادر فرمانده دلاور زنجانی عبدالله بسطامیان در ۴ آذرماه سال ۴۶ در زنجان به دنیا آمد. دوران تحصیلات ابتدایی را در مدرسه توفیق، دوران راهنمایی را در مدرسه چمران و دبیرستان را در مدرسه شریعتی گذراند.

 

اصغر اول دبیرستان بود که عملیات والفجر مقدماتی شروع شد. عبدالله برادر بزرگ او زودتر به جبهه رفته بود و اصغر به بهانه‌های مختلف عازم جبهه شده بود. اصغر اولین‌بار که به جبهه می‌رفت، به کردستان اعزام شد.

 

وی در عملیات والفجر ۴ به شدت زخمی شد. ۹ ماه در بیمارستان مشهد بستری بود، اصغر یکی از باهوش‌ترین شاگردان مدرسه بود، طوری که دوره سه ساله دبیرستان را در پی مرخصی‌هایش خواند و دیپلم خود را گرفت.

 

اصغر پس از اخذ دیپلم برای ادامه تحصیلات در مقطع دانشگاه اقدام کرد و جزو ذخیره‌های دانشگاه بود اما در دی‌ماه سال ۶۵ به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

 

غواص شهید اصغر بسطامیان از بچه‌های گردان ولی‌عصر (عج) در 20 دی‌ماه سال ۶۵ و در عملیات کربلای ۵ در منطقه عملیاتی شلمچه به شهادت رسید.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: