• شنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-5391-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ابهر:

ابزار هنر برای افزایش سرانه مطالعه استفاده شود


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر گفت: از ابزار مختلف از جمله هنر برای افزایش سرانه مطالعه استفاده کنیم.


حسن ناصری در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی در هر کشور، میزان مطالعه است و نباید آن را با شاخص توسعه در بخش‌های دیگر از جمله صنعت و کشاورزی اشتباه گرفت.


ناصری با اشاره به اینکه مطالعه کتاب‌های خوب در افزایش کیفیت زندگی اثرگذار خواهد بود، تصریح کرد: باید از ابزارهای مختلف از جمله هنر برای تشویق و افزایش سرانه مطالعه استفاده کنیم و باید از شعار در این زمینه پرهیز کنیم و به هر فرد و ارگان به سهم خود به صورت عملی در این زمینه حضور داشته باشد.


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ابهر با تاکید بر اینکه کتاب‌های خوب در موضوعات مختلف تالیف و منتشر شده‌اند، خاطرنشان‌ کرد: برگزاری نمایشگاه یکی از مواردی است که می‌تواند زمینه معرفی و تشویق عمومی برای مطالعه را افزایش دهد.


وی افزود: در همین رابطه و از ابتدای هفته کتاب، نمایشگاهی با عناوین مختلف کتاب و برای رده‌های سنی مختلف در فرهنگسرای نور ابهر برای بازدید عموم دائر شده و به مدت یک‌ماه بازدید از این نمایشگاه ادامه دارد.


ناصری تصریح کرد: در کنار عرضه کتاب هر 10 روز مسابقه کتاب‌خوانی، همچنین مسابقه مقاله‌نویسی با موضوعات متنوع از جملع روش‌های افزایش سرانه مطالعه در این نمایشگاه و در بین علاقه‌مندان برگزار می‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: