• شنبه ۲۰ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-3087-5
  • خبرنگار : 28008
  • منبع خبر : ----

رئیس انجمن نمایش استان زنجان خبر داد:

شروع فصل دوم برنامه یکشنبه‌های تئاتر زنجان


رئیس انجمن نمایش استان زنجان، از شروع فصل دوم برنامه یکشنبه‌های تئاتر زنجان در استان خبر داد و گفت: این برنامه با نمایش فیلم‌های روز تئاتر کشور روزهای یکشنبه با حضور هنرمندان تئاتر استان تا پایان سال‌جاری برگزار خواهد شد.


حسین نجفی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: برنامه یکشنبه‌ها با تئاتر زنجان فصل دوم فعالیت خود را با اکران فیلم‌های روز تئاتر کشور از 21 آبان‌ماه سال‌جاری آغاز خواهد کرد و این برنامه تا پایان سال ادامه خواهد داشت.


وی افزود: تئاتر یکی از هنر‌های مهم نمایش محسوب می‌شود که در کشور هنرمندان بسیاری در این حوزه فعالیت می‌کنند، استان زنجان نیز از سابقه زیادی در عرصه هنر نمایش برخوردار است و تاکنون شاهد ارائه آثار هنرمندان تئاتری استان در سطح کشور بوده‌ایم.


نجفی تصریح کرد: برگزاری برنامه دوم یکشنبه‌ها با تئاتر زنجان از برنامه‌های مهم در این حوزه محسوب می‌شود که این برنامه در سطح ملی نیز از انعکاس خوبی نیز مواجه بوده است.


رئیس انجمن نمایش استان در ادامه گفت: برنامه یکشنبه‌ها تئاتر زنجان با هدف اکران فیلم‌های روز تئاتر کشور برگزار می‌شود بیشتر علاقمندان به تئاتر به دلیل دوری مسافت و عدم دسترسی به مرکز اجرا تئاتر کشور، قادر به تماشای تئاترهای روز و منتخب نبودند در نتیجه انجمن تئاتر زنجان با برگزاری برنامه یکشنبه‌ها تئاتر زنجان با به نمایش گذاشتن فیلم‌های مرکز تئاتر به علاقمندان به این هنر فرصت کسب تجربه را می‌دهند.


وی یادآور شد: برنامه یکشنبه‌های تئاتر زنجان در قالب نمایشنامه خوانی، اجراهای کارگاهی و اکران فیلم‌های تئاتر روز کشور برگزار خواهد شد که خوشبختانه تاکنون با استقبال خوب هنرمندان تئاتر استان مواجه بوده است.


نجفی خاطرنشان کرد: برنامه افتتاحیه یکشنبه‌های تئاتر زنجان هفته گذشته یکشنبه 14 آبان در فرهنگ‌سرای امام خمینی (ره) با حضور هنرمندان تئاتر استان با عنوان نوستالژی تئاتر با نگاهی به فیلم‌های دهه 50، 60 و 70 شهر زنجان برگزار شد.


این مسئول افزود: فیلم تئاتر آنتیگونه به کارگردانی همایون غنی‌زاده روز یکشنبه 21 آبان‌ماه ساعت 18 در پلاتو شماره یک انجمن نمایش استان واقع در فرهنگ‌سرای امام خمینی (ره) به نمایش گذاشته خواهد شد. این نمایش محصول مشترک ایران و روسیه است و مدت زمان فیلم 80 دقیقه خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: