• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 968-3688-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

در حاشیه بازدید معاون وزیر ورزش و جوانان از چمن سلطانیه مطرح شد:

چمن سلطانیه قابلیت تبدیل به قطب سوارکاری را دارد


رئیس هیئت سوارکاری استان زنجان گفت: سلطانیه با داشتن شرایط مناسب برای رشته اسب سواری می‌تواند به یکی از قطب‌ها در این رشته تبدیل شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، رحیم حسنی صبح امروز در حاشیه بازدید معاون وزیر ورزش و جوانان از پروژه‌های ورزشی شهرستان سلطانیه، اظهار کرد: با توجه به اینکه 9 درصد از درآمد فرانسه و 10 درصد از درآمد ناخالص ترکیه از طریق سوارکاری کسب می‌شود، به نظر می‌رسد سلطانیه با داشتن شرایط مناسب برای این رشته ورزشی می‌تواند در این مسیر حرکت کند.

 

وی با اشاره به ویژگی‌های درآمدی ورزش سوارکاری، تصریح‌ کرد: درآمدهای گردشگری - ورزشی از جمله درآمدهای حاصله از این ورزش است. هم‌اکنون بیش از 150 راس اسب در شهرستان سلطانیه وجود دارد که این تعداد جدای از اسب‌های سایر مناطق استان است.

 

حسنی با اشاره به اینکه همه زعمای سوارکاری در کشور اعتقاد دارند چمن سلطانیه بهترین مکان برای این رشته است، تصریح کرد: محل قرار گرفتن این چمن نیز به لحاظ گردشگیری موقعیت مناسبی دارد.

 

نماینده مردم ابهر، خرم‌دره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید با اشاره به اینکه قرار بود پیست سوارکاری سلطانیه یک پروژه در حد کشوری و بین‌المللی باشد، عنوان کرد: ولی متاسفانه این پروژه ناتمام باقی مانده است.

 

محمد عزیزی با اینکه این پروژه مصوبه کشوری داشته و برای آن ردیف اعتباری نیز پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: مالکیت این زمین از منابع‌طبیعی به دولت واگذار شده است.

 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار زنجان نیز در این بازدید با اشاره به نقش چمن سلطانیه و منحصر به فرد بودن این چمن، گفت: این زمین به دلیل داشتن شیب صفر همیشه دارای شرایط مناسب است.

 

جواد رحمتی تصریح کرد: برای جلوگیری از خشک شدن چمن طبیعی سلطانیه حفر چاه عمیق نیز در این منطقه اتفاق افتاده است.

 

به گزارش ایسنا، معاون حقوقی، مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان از پروژه‌های ورزشی شهرستان سلطانیه از جمله استخر سرپوشیده سلطانیه که از سال 92 در دست ساخت است، بازدید کرد.

 

این پروژه هم‌اکنون 45 درصد پیشرفت فیزیک دارد و در صورت تخصیص اعتبار تا شهریور سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: