• یکشنبه ۲۱ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۱۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 968-5491-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

اجرای طرح ملی شهاب، گامی موثر در شناسایی استعداد دانش‌آموزان


مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره گفت: طرح ملی شهاب، گامی موثر در شناسایی استعدادهای دانش‌آموزان است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، لعیا جعفری در حاشیه برگزاری دوره آموزشی برنامه ملی شهاب که در دبستان آل یاسین شهرستان خرم‌دره برگزار شد با اشاره به اهمیت اجرای درست این طرح، اظهار کرد: شناسایی و هدایت استعدادهای برتر دانش‌آموزان فرصتی را برای برنامه‌ریزی بهتر در اختیار آموزش و پرورش قرار می‌دهد که اجرای هدفمند و مطلوب طرح ملی شهاب گامی موثر در این راستا است.

 

وی با اشاره به اینکه جذب و حمایت از نخبگان، از جمله مواردی است که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی و همه اندیشمندان و صاحب نظران کشور است و دراسناد بالادستی کشور نیز نمود بارزی دارد، تاکید کرد: همچنین در چشم‌انداز مدرسه در افق 1404 دارا بودن ظرفیت پذیرش تفاوت‌های فردی، کشف و هدایت استعدادهای متنوع فطری و پاسخ‌گویی به نیازها، علایق و رغبت دانش‌آموزان در راستای مصالح و چارچوب نظام معیار اسلامی نیز مورد تصریح قرارگرفته است.

 

مدیر آموزش و پرورش شهرستان خرم‌دره ادامه داد: برنامه شهاب، دانش‌آموزان نخبه را شناسایی کرده و بستر شکوفایی استعدادهای آنان را فراهم می‌کند.

 

وی یادآور شد: این برنامه، معلم‌محور است و در آن دانش‌آموز به صورت خاموش شناسایی شده و رشد آنان از نظر علمی، معنوی و زمینه‌های استعدادی مورد رصد و هدایت نامحسوس قرار می‌گیرد.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه از کاهش آسیب‌های ناشی از انتخاب نادرست رشته تحصیلی و از بین رفتن بی‌انگیزگی در دانش‌آموزان، می‌توان به عنوان مزایای طرح شهاب نام برد، اظهار کرد: طرح شهاب، طرحی ارزشمند برای قرار دادن دانش‌آموزان در مسیر پیشرفت از دوران کودکی و نوجوانی است تا با توانمندسازی استعدادهای برتر، اطلاعات حاصل از اجرای طرح به دانش‌آموزان در فرایند انتخاب رشته تحصیلی و شغل کمک کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: